VIDEO Glváč alebo Pellegrini. Premiér dostal od opozície ultimátum

  0
  Na snímke vľavo predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a predseda SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie 9. septembra 2019 v Bratislave. (Autor: TASR)

  “Vyzývame Petra Pellegriniho, aby konal,” povedal Matovič s tým, že má premiér zabezpečiť, aby Glváč odišiel z vedenia NR SR. V prípade, že tak premiér neurobí, hodlá opozícia 8. novembra odovzdať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolávanie Petra Pellegriniho.

  Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) doplnila, že jediný, kto drží Glváča vo funkcii, je predseda Smeru-SD Robert Fico. Odkázala mu, nech dá Glváčovi funkciu v strane. “Nech však pochopí, že takýto človek nemôže zastávať žiadnu funkciu v zákonodarnom zbore SR,” doplnila. “Martin Glváč je hanba aj ako poslanec NR SR,” uviedol Sulík, podľa ktorého kryje Glváča Pellegrini.

  Na otázku voči Matovičovi a Sulíkovi, či nemajú tiež odísť z politiky vzhľadom na svoje vlastné stretnutia s Marianom K., uviedli, že treba vnímať rozdiely. Podľa Sulíka nebolo na ich stretnutiach nič nelegálne a pripomenul, že si mal Marian K. Sulíka nahrať.

  Taktiež doplnil, že ho mal Marian K. nechať v minulosti sledovať, tak ako novinárov a tiež, že v komunikácii vyjadril obavu z toho, že by bol on alebo Daniel Lipšic v budúcej vláde. “Toto všetko sú jasné dôkazy, že som s ním nebol kamarát,” uzavrel.

  Matovič zase uviedol, že sa stretol s Marianom K. preto, že ho chcel Marian K. informovať o trestnej činnosti. “Stretol by som sa aj s Černákom, keby mi zajtra napíše z basy a povie to iba mne ako poslancovi,” spresnil.

   

  - Reklama -