Harabin: Budem spolupracovať s každým. Isteže nie s PS, pokiaľ je na čele feťák. A Kiska má pečiatku od štátu, že je podvodník

0
Štefan Harabin (Autor: TASR)

Audit na Najvyššom súde ukázal, že súd platil 200 000 eur za otázne stavebné práce. Až 22 000 eur zasa platil agentúre, ktorá mala pripravovať vedenie súdu na rozhovory,  ktoré sa nikdy neuskutočnili. Tieto firmy mali blízko k vedúcemu kancelárie Daniely Švecovej Ivanovi Solejovi. Ako to vidíte ako bývalý predseda Najvyššieho súdu?   

Nieže šafárenie, kradnutie. V tomto smere som podal trestné oznámenie. Za môjho pôsobenia nezmizol na Najvyššom súde podľa auditov Najvyššieho súdu a Najvyššieho kontrolného úradu zo súdu ani cent.

Na rovinu poviem, že systém kradnutia zaviedla na Najvyššom súde pani Švecová. Tak ako Trnka bol Kočnerova opička, tak pani Švecová a Bajánková boli opičky Kaliňáka. Kaliňák jej dosadil za vedúceho kancelárie 

Soleja a začali sa robiť prechmaty… To  nie sú nezrovnalosti, to je kradnutie. Veď ona brala plat aj za to, že bude poskytovať rozhovory ako štatutár. Takisto si pani Švecová zobrala advokáta na disciplinárne konanie.

Ale veď ona brala plat ako predsedníčka Najvyššieho súdu a brala príplatok 10 000 eur za to, že podá aj disciplinárny návrh alebo bude zastupovať pred disciplinárnym súdom.

Však ja keď ako trestný sudca vydám rozhodnutie, a potom požiadam advokáta, aby to za mňa napísal??? A ona brala advokáta. Takže spolu s advokátom kradli. A kradla aj s tou PR mediálnou firmou.

Podal som v tomto smere aj trestné  oznámenie a generálny prokurátor ju kryl. Takže Švecová na Najvyššom súde kradla. 

Najvyšší súd dal na koncoročné odmeny vyše 329 000 eur. Vás sa netýkajú, lebo disciplinárne stíhaní sudcovia nemajú nárok. Je to podľa vás v poriadku? 

Pozrite, za šikanu považujem to, že pani Švecová podala neopodstatnené disciplinárne návrhy. Sme šikanovaní za právny názor, čo sa nedeje ani v Afganistane.

Navyše vo veci, kde podala disciplinárny návrh,  nebolo za šytri roky vytýčené ani len pojednávanie. My sme navyše rozhodli, že inšpekcia pod politikmi Kaliňákom a Lipšicom je nezákonná.

V zmysle nášho rozhodnutia sa zmenila  v tomto smere legislatíva a  dôvody nášho rozhodnutia sa citovali v dôvodovej správe návrhu legislatívnej zmeny.

Takže aj v tomto smere sme šikanovaní, lebo bol podaný disciplinárny návrh a my členovia Senátu sme odmeny nedostali.

V tomto  smere sa čudujem podpredsedníčke súdu, zastupujúcej predsedu Najvyššieho súdu, pani Urbancovej, že tieto disciplinárne návrhy ešte nezobrala  späť. A keď ich nezobrala späť, pokračuje v trestnej činnosti pani Švecovej.

Alebo – Jarmila Urbancová síce zrušila zákaz sudcov vyjadrovať sa pre médiá, ale nezobrala späť disciplinárny návrh v tejto veci a tým tiež pokračuje v trestnej činnosti Švecovej.

Bývalá predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová   Zdroj: TASR

V parlamente prešiel takzvaný Lex Harabin,  zákon obmedzujúci politické ambície sudcov. Čo si o tom myslíte?

Postupujem na základe právneho  stavu, ktorý zaviedli ministerka Žitňanská a minister Lipšic. Zákon Lex Harabin je zjavne neústavný a v rozpore s Európskym  dohovorom.

Pri  daní súhlasu na kandidovanie do parlamentu sa mi prerušuje výkon sudcu. Nezaujíma ma, čo prijali úplatkári v parlamente.

Veď sám Kočner s Trnkom usvedčili poslancov, že zobrali milión eur od Haščáka, milión eur od Čižnára za hlasovanie v parlamente. Takže mňa nemôže vyrušiť nejaký Lex Harabin v možnosti prístupu k funkciám. Kto prijal tento zákon?

Ľudia podozriví z brania úplatkov. Čo mám na to povedať? Postupujem v zmysle zákona a ľudia podozriví z brania úplatkov mi v tom chcú zabrániť? No boja sa, nechcú prestať kradnúť.

Máte sa vyjadriť k ponuke ĽSNS, či s nimi uzavriete nejaký spoločný postup do volieb…

Politická strana Vlasť bude spolupracovať s každým. Nepovažujem ĽSNS za fašistickú stranu, nakoniec rozhodol o tom Najvyšší súd na kvalifikovaný podnet generálneho prokurátora Čižnára.

Síce mám výhrady voči Kotlebovi, samozrejme, uznávam holokaust, predovšetkým Slovanov, Židov aj Rómov.

Zo spolupráce však nevylučujem žiadnu politickú stranu, hoci isteže nebudem spolupracovať s PS, pokiaľ je  na čele feťák Truban, alebo so Spolu, kde je gorilie mláďa Beblavý. A podvodník Kiska má pečiatku od štátu, že je podvodník.

Autor: Lucia Balichová

- Reklama -