pondelok, 10 augusta, 2020
30.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Telefón na ticho a bolo by všetko inak? Kalavská o hlasovaní v...

Telefón na ticho a bolo by všetko inak? Kalavská o hlasovaní v NR SR. Stále chce o reforme diskutovať

Argument Fica podľa ministerky bol ten, že v danej chvíli by nebola dostatočná podpora poslancov.

„Sám navrhol, aby sme ho presunuli na ďalšiu, novembrovú schôdzu,“ konštatovala ministerka, pričom sa nehovorilo o nejakých odborných nedostatkoch.

„Nepočítala som s tým, že mi desať minút pred hlasovaním (o 11. h – pozn. PL.sk) niekto zavolá. Nepokladám to za štandardné, nebol tam veľký priestor na komunikáciu, prebehlo to veľmi krátko,” povedala Kalavská s tým, že mohla mať vypnuté zvonenie a to by sa jej šéf Smeru nedovolal.

„Veľakrát som nad tým rozmýšľala, čo by sa stalo, keby som mala tiché zvonenie,“ konštatovala Kalavská s úsmevom.

Ministerka zdôraznila, že až do stratifikácie nemocníc nepocítila pri riadení rezortu zdravotníctva žiaden tlak zo strany predsedu Smeru – SD.

Kalavská tvrdí, že pri získavaní podpory pre zákon naprieč politickým spektrom sa “maximálne snažila”. Pripustila, že nie všetky zákony sú dokonalé, ale hovorí, že sa pri tvorbe zákona o stratifikácii ministerstvo snažilo “o to najlepšie”.

Ministerka Kalavská je stále ochotná o novele zákona diskutovať.

Poslancom rozpošle list, v ktorom im znova pripomenie potrebu podpory tejto legislatívnej úpravy z dôvodu neudržateľnosti zdravotníckeho systému.

Poďakovala sa opozičným aj koaličným poslancom za konštruktívnu kritiku a pripomienky, vďaka ktorým sa podľa jej slov podarilo návrh reformy zlepšiť.

Stretnúť by sa chcela aj s Ficom.

Kalavská nesúhlasí s tým, že by ambíciou zákona o reforme nemocníc bolo odovzdať slovenské zdravotníctvo do rúk súkromného investora.

?„Určite to nie je pravda. Absolútne to vylučujem,” reagovala na tvrdenia šéfa Slovenskej lekárskej komory Mariana Kollára. Ten hovorí, že zákon bol písaný pre súkromného investora. ?

Ministerka Kalavská sa ostro vyhranila voči vyjadreniam prezidenta SLK Mariana Kollára (vľavo)  Zdroj: TASR

„Toto nie je proPenta, toto nie je pre súkromného investora,” zdôraznila s dôvetkom, že cieľ je presne opačný, a to zachovať slovenské zdravotníctvo v rukách štátu.

Šéfka rezortu zdravotníctva pevne verí, že napokon parlamentom prejde aj zákon o povinnom očkovaní detí, keďže kolektívna imunita na Slovensku klesá.

Zdôraznila, že MZ SR sa zaoberá návrhom zákona, ktorý by odškodnil tie deti, u ktorých by sa prejavili prípadné vedľajšie účinky očkovania.

Na margo svojej politickej budúcnosti zopakovala, že sa väčšmi cíti komfortnejšie v pozícii lekárky ako političky.

Priznala, že ju oslovilo ju niekoľko politických strán. Pravdepodobnosť, že by sa po voľbách v roku 2020 vrátila do politickej funkcie, je podľa jej slov “extrémne nízka”.

Autor: AV, TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Rezort diplomacie vyzval Lukašenka na dodržiavanie princípov demokracie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR vyzvalo bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na dodržiavanie základných princípov demokracie a slobody slova. Informoval...

Štátna cesta v Strečne je uzavretá v oboch smeroch, došlo tam k nehode

Tri zranené osoby si vyžiadala pondelňajšia dopravná nehoda na ceste I/18 v katastri Strečna. Na mieste zasahujú hasiči, štátna cesta je uzavretá v oboch...

Izrael zasiahol pozorovateľské stanovište Hamasu v pásme Gazy

Izraelské lietadlá v nedeľu večer pri nálete zasiahli pozorovateľské stanovište hnutia Hamas na severe palestínskeho pásma Gazy. Nálet bol odvetou Izraela za...

Pezinok: Kremský sa vzdal mandátu poslanca v mestskom zastupiteľstve

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) sa vzdal svojho mandátu poslanca v mestskom...

Poľsko žiada mimoriadny summit EÚ o Bielorusku

Poľsko vyzvalo v pondelok na mimoriadny summit Európskej únie o situácii v Bielorusku po tom, ako v Minsku došlo po kontroverzných prezidentských...

Pribudli 3 prípady infikovaných novým koronavírusom

V nedeľu (9. 8.) na Slovensku pribudli tri prípady nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 2599 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19....

Videá o Kiskovi polícia stále vyšetruje

V prípade videí, ktoré mali kompromitovať bývalého prezidenta Andreja Kisku, stále prebieha vyšetrovanie. Národná kriminálna agentúra (NAKA) sa v dvoch samostatných konaniach...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,599 +3 Dnes Úmrtí 31 Uzdravení 1,866 Infikovaných 702 Last updated: 10. augusta 2020 - 12:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky