Ravasz: Podporíme odvolanie Glváča. Most-Híd má hadie manévre, kontrovala saskárka

  0
  Lucia Ďuriš Nicholsonová (Autor: TASR)

  „Most-Híd má hadie manévre,” komentovala Ravaszove tvrdenia europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Vyjadrila pochybnosti nad tým, že by Most-Híd naozaj bol za Glváčovo odvolanie. Nicholsonová rovnako nechápe, prečo predseda koaličnej strany Béla Bugár (Most-Híd) novinárom priniesol “niekoľko verzií” o stretnutí s Marianom K. počas dovolenky na Maledivách. Zároveň však priznala, že si nemyslí, že predseda opozičnej SaS Richard Sulík dostatočne vysvetlil svojim voličom stretnutia s Marianom K.

  Nicholsonová tiež tvrdí, že údajné inštalovanie kamery v kancelárii prokurátora Dobroslava Trnku, ktorému pozastavil činnosť generálny prokurátor Jaromír Čižnár, je odkrytie zlyhania štátu.

  Ravasz zasa tvrdí, že práve strana Most-Híd sa podpísala k očiste slovenského súdnictva. Nicholsonová s ním však “vôbec nesúhlasí”. Mieni, že bugárovci nemali ísť do koalície so Smerom – SD.

  Ábel Ravasz  Zdroj: TASR

  „Nie je to koalícia, ktorá je pekná, ale robíme, čo sa dá,” reagoval Ravasz, ktorý si myslí, že strana mala po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v roku 2018 z koalície odísť.

  Ravasz zároveň komentoval, že Most-Híd nepôjde po budúcoročných parlamentných voľbách do vlády so Smerom – SD, pokiaľ neuvidí, že v najsilnejšej politickej strane nenastali významné zmeny. Rovnako predpokladá, že je mizivá šanca, aby išli maďarské strany do spoločných volieb na jednotnej kandidátke.

  Podpredseda Mosta-Híd však priznal, že bugárovci rokujú so stranou Tomáša Druckera Dobrá voľba o predvolebnej spolupráci a tiež o spoločnej kandidátke. 

  (Dobrá voľba aktuálne predvolebnú spoluprácu so stranou Most-Híd nezvažuje. Pre TASR to medzitým potvrdila hovorkyňa Dobrej voľby Martina Šoltésová. – pozn. PL.sk)

  Ďuriš Nicholsonová komentovala, že si vie predstaviť rokovania s niekoľkými odídencami zo SaS, napríklad s Janou Kiššovou či Natáliou Blahovou (obe nezaradené). Tiež potvrdila, že nemieni kandidovať za predsedníčku SaS.

  - Reklama -