pondelok, 1 marca, 2021
8.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Hekeri preverili funkčnosť nových pokladníc. Štát bude naďalej okrádaný, tvrdí Heger

Hekeri preverili funkčnosť nových pokladníc. Štát bude naďalej okrádaný, tvrdí Heger

Podľa Hegera štát bude naďalej okrádaný na dani z pridanej hodnoty (DPH) a podvodníci budú môcť naďalej tunelovať štátny rozpočet.

“Tento nástroj je veľmi deravý a namiesto toho, aby sme dostali viac peňazí do rozpočtu, tak je tu riziko, že podvodníci budú môcť naďalej fungovať a zvyšovať daňovú medzeru na DPH,” vyhlásil Heger.

Možnosť obísť systém eKasa Heger považuje za veľké zlyhanie.

“Vyzývame prezidentku finančnej správy Lenku Wittenbergerovú, aby okamžite predstavila opatrenia, akými chce zabrániť daňovým únikom, ktoré systém poskytuje a zároveň vyzývame premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD), aby vyvodili zodpovednosť. Takýto systém ani nemal byť uvedený do života,” podotkol Heger.

Heger upozornil na to, že finančná správa mala rok na to, aby zabezpečila fungovanie celého systému.

“Dnes sme sa však dozvedeli, že tento systém je deravý. Celá táto tortúra eKasy trvala takmer rok. Podnikatelia si museli nakúpiť nové zariadenia, celé toto opatrenie, malo priniesť vyšší výber DPH a v súčasnosti sa ukazuje, že v skutočnosti je systém deravý a namiesto toho môže pripraviť občanov o ďalšie stovky miliónov eur,” vyhlásil Heger.

Funkčnosť nových pokladníc pre ICJK preverili etickí hekeri zo spoločnosti Nethemba.

V rámci testovania systému napísali emulátor, ktorý sa spojí s chráneným úložiskom, skopíruje ho a ďalej sa pred pokladnicou tvári ako modul chránené dátové úložisko.

Následne môže používateľ napríklad vytlačiť pre zákazníka doklad, ktorý systém nikdy neodošle na portál finančnej správy. Zároveň nahradí identifikačné údaje pokladnice náhodnými znakmi, takže spätne ju už nie je možné identifikovať.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,925 +842 Dnes Úmrtí 7,270 +81 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 46,355 Last updated: 1. marca 2021 - 17:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky