piatok, 3 júla, 2020
23 C
Bratislava
Úvod Aréna Zsuzsová, Marček a Szabó sa už o pár dní dozvedia, kde strávia...

Zsuzsová, Marček a Szabó sa už o pár dní dozvedia, kde strávia záver roka

Neverejné zasadnutie, na ktorom senát Špecializovaného trestného súdu bude rozhodovať o väzbe po podaní obžaloby pre 3 obvinených (Ing.T.Sz.,M.M.,A.Zs.) v trestnej veci vedenej proti  Ing.T.Sz. a spol., sa bude konať 13.novembra 2019 o 12:30 hod.na ŠTS v Pezinku,” informovala v utorok TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy

Ďalšiemu obvinenému Zoltánovi Andruskóvi bola už väzba predĺžená. Termín zasadnutia, na ktorom súd bude schvaľovať dohodu o vine a treste, ktorú nedávno uzavrel Zoltán Andruskó s prokurátorom, zatiaľ nie je známy.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal 21. októbra na ŠTS v Pezinku obžalobu na obvinených Mariana Kočnera a ďalšie tri osoby v prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej.

Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy, 21. októbra.

“Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd 21. októbra obžalobu na obvinených T. Sz., M. M., A. Zs. a M. K. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a pre ďalšie trestné činy. Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy,” uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Jeden skutok sa týka vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej z roku 2018. Druhý vraždy Petra Molnára z roku 2016. 

Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70-tisíc eur

Vyšetrovací spis má viac ako 25.000 strán a desiatky príloh, medzi ktorým sú aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Obžaloba má 93 strán. Dvojicu zavraždili 21. februára 2018 v jej dome vo Veľkej Mači.

Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Po dvojnásobnej úkladnej vražde sa konali pochody za Jána a Martinu a Za slušné Slovensko, ktoré organizovala rovnomenná iniciatíva.

Ľudia na námestiach žiadali vyšetrenie vraždy, potrestanie páchateľov aj predčasné voľby. Neskôr od požiadavky predčasných volieb iniciatíva ustúpila.

Situácia po vražde si vyžiadala zmenu vlády, kabinet Roberta Fica vystriedala exekutíva Petra Pellegriniho (obaja Smer-SD).

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Turecko: Po výbuchoch v továrni na pyrotechniku hlásia 97 zranených a 4 obete

Na najmenej štyroch mŕtvych a 97 zranených sa zvýšil počet obetí mohutných výbuchov, ku ktorým došlo v piatok v továrni na zábavnú...

Doležal: Prepojenie Nitry s Komárnom cestou 1. triedy nie je vôbec pripravené

Severo-južný koridor, prepojenie Nitry s Komárnom cestou prvej triedy s napojením na nový dunajský most medzi Komárnom a maďarským Komáromom, s výnimkou...

Putin podpísal výnos, ktorým zmeny v ruskej ústave nadobudnú účinnosť už 4. júla

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok podpísal výnos, ktorým stanovil, že zmeny a doplnenia ruskej ústavy nadobudnú účinnosť v sobotu 4. júla....

Demänovská Dolina vyhlásila po zosuve svahu na cestu II/584 mimoriadnu situáciu

Obec Demänovská Dolina v okrese Liptovský Mikuláš vyhlásila mimoriadnu situáciu po zosuve svahu na cestu II/584, ktorý zapríčinila prívalová voda. TASR o tom...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 20:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky