Most vysvetľuje ukončenie rokovaní s maďarskými stranami: Toto musí byť jasné každému

  0
  Béla Bugár, predseda strany Most-Híd (Autor: TASR)

  Magdeme už po poslednom stretnutí piatich maďarských strán koncom októbra vysvetlila rozhodnutie Mosta-Híd nekorektným postojom partnerov.

  Most hovorí o neúprimnej snahe o dohodu

  Poukázala na to, že Maďarské fórum (MF), SMK a Spolupatričnosť o spoločnej kandidátke do budúcoročných parlamentných volieb informovali krátko po tom, ako prerušili rokovanie s delegáciou Mosta-Híd.

  “Každému musí byť jasné, že snaha o dohodu z ich strany nebola úprimná, preto strana Most-Híd nevidí dôvod na to, aby v rokovaniach pokračovala,” tvrdí strana.

  SMK: Pozvánku dostali všetky maďarské strany

  SMK, MF a Spolupatričnosť v utorok pokračovali v rokovaniach o spoločnom postupe do parlamentných volieb. Rokovania o podmienkach zostavenia spoločnej kandidátky chcú ukončiť čo najskôr.

  Informoval o tom tlačový tajomník SMK Róbert Králik. Dodal, že pozvánku na rokovanie dostalo všetkých päť maďarských strán. Na spoločnom postupe sa dohodli koncom októbra po tom, ako bolo prerušené rokovanie piatich maďarských strán.

  Dôvody prerušenia posledného rokovania vidia strany odlišne

  Hnutie Spolupatričnosť má vytvoriť právne podmienky a premenovať sa na Magyar Közöségi Összefogás – Maďarská komunitná spolupatričnosť. Predseda MF Zsolt Simon vysvetlil, že pod týmto názvom budú strany kandidovať.

  Rokovanie bolo prerušené, pretože sa strany nevedeli dohodnúť na vylúčení prípadnej povolebnej spolupráce so Smerom-SD. Tú jednoznačne neodmietli Most-Híd a MKDA.

  Hovorkyňa Mosta-Híd vtedy uviedla, že rokovanie mala ukončiť SMK s tým, že požiadala delegáciu strán Most-Híd a MKDA, aby opustila rokovaciu miestnosť.

  Podľa jej slov nie je pravda, že Most-Híd odmietol vylúčiť povolebnú spoluprácu so Smerom-SD.

  - Reklama -