Nicholsonová: Veľká koalícia nehrozí. Opozícia sa nevie naširoko rozkročiť

  0
  Lucia Ďuriš Nicholsonová (Autor: TASR)

  Zdá sa, že extrémne strany vyhrávajú

  Podľa Ďuriš Nicholsonovej vyrastá na Slovensku hrozba v podobe extrémistických strán, s ktorými je ťažké bojovať. „Zatiaľ sa zdá, že extrémne strany vyhrávajú, pretože Smer neklesá, ale dá sa povedať, že stagnuje. ĽSNS a to, čo sa začína formovať okolo Harabina, to sú stále strany, ktoré majú podľa mňa potenciál. Je veľmi ťažké sa k tomu postaviť zodpovedne tak, aby sa ten potenciál nerozvinul,“ povedala v Bruseli slovenským novinárom.

  Vytvorenie širokej koalície opozičných strán nebude možné

  Europoslankyňa si myslí, že možnosť vytvorenia koalície opozičných strán na podobný spôsob ako v roku 1998 dnes už nebude možná. Opozícia sa nevie podľa nej tak naširoko „rozkročiť“, voliči sú nároční a spojenie do koalície by ich skôr odrádzalo. Na druhej strane vníma riziko, že ak strany pôjdu do volieb samostatne, hrozí, že sa niektoré z nich do NR SR nedostanú.

  Treba zabojovať o nerozhodnutého voliča

  Strany, ktoré sa radia do demokratickej opozície, podľa Ďuriš Nicholsonovej bojujú o rovnakého voliča. Tvrdí, že je potrebné pozrieť sa skôr na voličov, ktorí sú dlhodobo nerozhodnutí a zabojovať o nich. Je ich podľa nej zhruba 40 percent.

  Na snímke L. Ď. Nicholsonová. Zdroj: TASR

  Ďuriš Nicholsonová zároveň potvrdila, že SaS sa pridá k dohode o neútočení. „Pre nás je to otázka, ktorá je na stole. Ak príde k tomu, že by sme mali byť prizvaní k podpisu paktu o neútočení, sme pripravení sa k tomu pripojiť,“ doplnila. Predseda SaS Richard Sulík tento týždeň uviedol, že jeho strana má záujem pristúpiť k dohode, ak v nej bude zmienka o tom, že zúčastnené strany nepôjdu po voľbách do koalície so stranou Smer-SD. K dohode sa má pridať aj neparlamentná strana Za ľudí, ktorej lídrom je exprezident Andrej Kiska.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu