Glváč oznámil, že odstupuje. Jeho status však nie je iba o tom. Napísal oveľa viac

  0
  Martin Glváč (Autor: TASR)

  „Minulý týždeň sme Vás spoločne s predsedom strany Smer –  SD Robertom Ficom informovali, že po sviatkoch oznámim svoje rozhodnutie v súvislosti s mediálnou poľovačkou na moju osobu. Už vtedy som bol pevne rozhodnutý a nebyť oslíka z Trnavy Matoviča so svojím cirkusom, už by to dnes vôbec nebolo aktuálne,” píše na sociálnej sieti Glváč.

  Vo svojom obsiahlom statuse tvrdí, že “každému, normálne uvažujúcemu človeku, ktorý sleduje médiá a politiku, musí byť jasné, že tu vôbec nejde o moju osobu, ale o špinavú predvolebnú kampaň, v ktorej stará opozícia súperí o holé prežitie s tzv. novými opozičnými politikmi”.

  Zdroj: Facebook/Martin Glváč

  „Keďže parlamentné voľby sú predo dvermi a percentá sú neúprosné, tak jediným ich cieľom je šíriť nenávisť a očierňovať Smer. Je pritom naozaj komické, že práve extrémne toxickí ľudia, ktorí paktovali s Kočnerom, bez hanby súdia mňa a ďalších a nehanebne sa hrajú na obete. Podľa ich logiky sme potom predsa všetci obete. A ak Sulíkovi a Matovičovi stačí povedať ´sorry´ za závažnú komunikáciu a stretnutia s Kočnerom, tak to isté by malo stačiť povedať aj mne,” pripomína politik Smeru.

  Glváč podčiarkuje, že pred osobnými záujmami musí dostať prednosť zdravý rozum.

  „Čaká nás dôležité hlasovanie o štátnom rozpočte a následne sa naplno rozbehne predvolebná kampaň. Takéto šialenstvo a nechutné útoky ma ako krajského predsedu motivujú, aby sme ako strana boli čo najúspešnejší. Záleží mi na tom, aby Smer – SD v budúcoročných voľbách zvíťazil, a aj preto som sa rozhodol dnes vzdať sa funkcie podpredsedu NR SR. Som pripravený vzdať sa aj členstva vo výbore pre kontrolu Vojenského spravodajstva, ak z kontrolných a bezpečnostných výborov odídu poslanci, ktorí mali kontakty s Marianom Kočnerom,” avizuje Glváč s tým, že ide o jeho dobrovoľné rozhodnutie.

  Vo svojom vysvetľovaní situácie menoval aj predsedu koaličného Mosta: „Beriem na vedomie aj postoj koaličného partnera, ktorý mi prezentoval predseda Mosta-Híd Béla Bugár a som presvedčený, že tak ako v mojom prípade, bude on i jeho strana rovnako principiálny aj pri sebe a ostatných politikoch. Preto očakávam, že aj on sám sa vzdá funkcie podpredsedu NR SR, lebo práve predseda Mosta-Híd sa po vražde s Kočnerom stretol a diskutoval. Dávam mu priestor na to, aby odstúpil sám a konal, lebo v prípade, že v Národnej rade SR sa objaví návrh na jeho odvolanie, tak nevylučujem, že poslanecký klub Smer – SD takýto návrh podporí.”

  Glváč v súvislosti s Kočnerom spomenul aj ďalších stále aktívnych politikov. 

  „Opakovane sa pripájam k výzve obhajcu rodiny Kušnírovej – Romanovi Kvasnicovi, aby VŠETCI, ktorí mali v minulosti s Kočnerom nejaké kontakty, teda aj Matovič, Sulík, Kollár, Droba, Budaj, ale aj Krištúfková a ďalší, odišli z verejného života a nekandidovali v najbližších voľbách do parlamentu.

  Verím, že rovnaký meter ako v mojom prípade, opozícia uplatní aj na svojich predstaviteľov.”

  „Pripravíme preto návrh na odvolanie Borisa Kollára z funkcie predsedu Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj a očakávame, že opoziční poslanci ho tiež podporia. Bol to práve on, kto ma s Kočnerom zoznámil, on riešil s Kočnerom biznis na Donovaloch, chodievali spolu na plesy a na koncerty. Alebo tieto kontakty sú slušné, v poriadku a neprekážajú im? Ja osobne nepoznám v politike osobu, ktorá by mala intenzívnejšie kontakty s Kočnerom ako on. Ak akákoľvek komunikácia s Marianom Kočnerom niekoho diskvalifikuje, tak potom musí pre každého platiť padni komu padni. Inak je jasné, že ide iba o lynč a šírenie nenávisti, no rozhodne nie o slušnosť a spravodlivosť, za ktoré sa iba zbabelo skrývajú,” uzatvára odstupujúci podpredseda parlamentu.

  - Reklama -