sobota, 16 januára, 2021
-2.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Hlasovanie o moratóriu bude mať inú podobu, tvrdí Blanár. Od Matoviča chce...

Hlasovanie o moratóriu bude mať inú podobu, tvrdí Blanár. Od Matoviča chce nahrávku: Nech všetci vieme, o čom sa bavil s Kočnerom

“Sulík dohadoval s Marianom K. generálneho prokurátora. Dokonca dal lustrovať svojich poslancov. Matovič dokonca priamo v mieste Bašternákovho podvodu sedel šesť hodín s Marianom K.,” vyhlásil Blanár.

Domnieva sa, že si mal Matovič tento rozhovor aj nahrávať. Vyzýva ho preto, aby ho verejnosti zverejnil a bolo tak všetkým známe, o čom sa spolu bavili.

“Matovič má praktiky 'nahrávača'. Som presvedčený, že má nahrávku aj s Marianom K.,” tvrdí podpredseda Smeru-SD. Zopakoval, že za vlády Smeru-SD začal byť Kočner stíhaným.

Poslanec NR SR a predseda poslaneckého klubu OĽaNO Eduard Heger odmietol tvrdenia, že by sa mal Matovič s Kočnerom rozprávať šesť hodín. Tvrdí, že OĽaNO takúto nahrávku nemá a ak ju má Smer-SD, tak nech ju zverejní.

“My sa nemáme čoho báť,” povedal Heger. Glváč bol podľa jeho slov politická spojka pre Kočnera, na rozdiel od Matoviča, ktorý sa s Kočnerom stretol, lebo mal mať informáciu o trestnom čine.

“Glváč mal s Marianom K. 20-ročný vzťah, Matovič s ním mal len hodinové stretnutie,” deklaroval Heger.

Ako tvrdí, Glváč sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu, pretože podľa zverejnenej komunikácie mal pre Kočnera vybavovať stretnutia na Finančnej správe SR či dohadovať človeka v Slovenskej informačnej službe.

Blanár podotkol, že je potrebné, aby všetky veci zo zverejnenej a neoverenej komunikácie boli aj potvrdené, pretože nie všetko sedí.

O tom, či bude Glváč na kandidátke Smeru-SD do budúcoročných parlamentných volieb, podľa jeho slov rozhoduje predsedníctvo strany.

Poslanci rozoberali v relácii aj to, že prezidentka SR Zuzana Čaputová nepodpísala návrh na predĺženie moratória na predvolebné prieskumy z aktuálnych 14 na 50 dní pred voľbami.

Blanár tvrdí, že hlasovanie o vrátenom zákone bude mať teraz inú podobu, keďže Smer-SD už vie, že prvýkrát zaň hlasovala aj ĽSNS.

“Nikdy sme nespolupracovali s ĽSNS,” tvrdí Blanár s tým, že budú musieť rokovať aj s Mostom-Híd, keďže už poznajú jeho stanovisko. Týmto zákonom podľa jeho slov chcú chrániť voličov pred manipuláciou a dezinterpretáciou.

Heger upozornil na to, že sa týmto zákonom siahlo ľuďom na základné právo na informácie. “Poďme sa rozprávať, či sú tu dobré či zlé prieskumné agentúry, zákaz však nie je cesta,” povedal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 09:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky