pondelok, 18 októbra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaIslamský džihád odmieta prímerie s Izraelom, chce najprv dokončiť akciu

Islamský džihád odmieta prímerie s Izraelom, chce najprv dokončiť akciu

“O mediácii sa nehovorí. Nie je vhodné o tom hovoriť, a to pri všetkej náležitej úcte k akémukoľvek arabskému úsiliu (obnoviť pokoj),” uviedol Brajm pre tlačovú agentúru Šiháb spájanú s islamistickým hnutím Hamas.

Ďalej povedal, že diskutovať o prímerí bude možné, “keď dokončíme” odvetu za cielený útok Izraela, pri ktorom prišiel o život vplyvný veliteľ Islamského džihádu.

Palestínski radikáli na tento útok reagovali odpaľovaním raketových a mínometných striel smerom na juh i strednú časť Izraela.

Izraelská armáda reagovala sériou cielených útokov, pri ktorých v pásme Gazy likviduje objekty využívané radikálmi ako odpaľovacie stanovištia.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v stredu vyhlásil, že Islamský džihád v pásme Gazy musí prestať s raketovými útokmi na Izrael. V opačnom prípade Izrael podnikne ešte viac úderov na ich pozície.

Dodal, že Izrael nemá záujem o ďalšiu eskaláciu konfliktu. Súčasne však zopakoval, že židovský štát bude na palestínske raketové útoky reagovať “bez milosti”.

Denník The Times of Israel v stredu napísal, že žiadna zo strán konfliktu zatiaľ nehovorí o možnosti uzavretia prímeria, aj keď predstavitelia Egypta a OSN sa počas noci na stredu vyjadrili, že sa usilujú, aby sa Izrael a ozbrojené skupiny z Gazy na ňom dohodli.

Nemenovaný egyptský zdroj spresnil, že Káhira sa snaží o deeskaláciu napätia medzi Izraelom a ozbrojencami z Gazy. V rámci toho egyptská tajná služba nadviazala komunikáciu aj s USA a EÚ.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 18. októbra 2021 - 00:13 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img