Matovič sa zamýšľa nad nutnosťou spojenia opozície. A potom to prišlo: Sme v sračkách, dámy a páni

  0
  Igor Matovič (Autor: TASR)

  „Opantáva nás sebaklam osobného hmotného úspechu – darí sa, prácu máme, deti študujú. Ten nám však zároveň zatvára oči pred mentálnym otroctvom, do ktorého nás chcú naši novodobí páni silou-mocou vtesnať,“ opisuje Igor Matovič naoko spokojný život.

  „Chcú, aby sme vzdali boj, aby sme vzdali vzdor, aby sme vzdali revolúciu, ktorá niektorých z nás aj po 30 rokoch ženie dopredu. Chcú, aby sme sa uspokojili s tým, čo máme a nesnívali o pravde, dôstojnosti a spravodlivosti pre každého bez rozdielu,“ pripomína odkaz Novembra ´89 a dodáva, že aj dnes tí, ktorí sú vo vedení štátu, „chcú, aby sme definitívne sklonili hlavy a poddali sa im“.

  „Ja to však nevzdám, seriem na nich. Žiť pokorený zlom nie je život. Som bojovník a žiť alebo umrieť chcem so vzpriamenou hlavou,“ burcuje šéf Obyčajných ľudí a pripomína, že 30 rokov je za nami a moc sa akosi vymkla z rúk ľudí.

  „Viem, že sa nám bojovať akosi nechce a radšej by sme sa len prizerali. Viem, že s nádejou pozeráme na opozičných lídrov, že oni to majú dať za nás,“ opisuje nálady medzi ľuďmi.

  Podľa Matoviča, ktorý to podľa vlastných slov vidí zblízka, tadiaľ cesta nevedie. „My sme dali dokopy už štyri menšie hnutia (OĽaNO + Nova, Zmena zdola, Kresťanská únia), oni na to kašlú – každý chce ísť sám – asi aby im neubudlo z krásy. Mimoriadne nezodpovedné,“ hodnotí predseda OĽaNO a prorokuje, že „zrejme sa už nikto s nikým nespojí“.

  „To však zároveň znamená, že KDH zostane opäť mimo parlamentu (zhruba 4,5 % prepadne v prospech mafie). Figeľ mal pred štyrmi rokmi o tretinu vyššie prieskumy ako Hlina a na parlament to aj tak nestačilo, nie je dôvod si myslieť, že teraz sa stane zázrak. SaS to má rovnako mimoriadne nahnuté a v SMK ani sami neveria, že to majú šancu dať (asi 4,5 % rovnako v ťahu),“ prognózuje výsledok februárových volieb do parlamentu.

  Podľa Matoviča reálne hrozí, že „pre tvrdohlavosť pár ľudí prepadne deväť až 14 % hlasov ľudí v prospech mafie“.

  „Čo teraz? Môžeme sa až do volieb opíjať našou naivitou, že motyka vystrelí alebo niečo spoločne vymyslíme. Bohužiaľ, nie spoločne s politikmi, ktorí sa zodpovedne správať odmietajú, ale spoločne s ľuďmi,“ upozorňuje šéf Obyčajných ľudí.

  Podľa neho nastal čas zveriť osud Slovenska späť do rúk ľudí a „nespoliehať sa viac na akože ´zodpovedné´ správanie sa opozičných politikov“.

  „Nastal čas November dokončiť. Revolúcia neskončila, revolúcia trvá. V každom z nás, ktorý sme nestratili schopnosť vycítiť dôležitosť doby,“ uzatvára na sociálnej sieti Igor Matovič.

  - Reklama -