Do španielskej enklávy Ceuta vniklo auto s desiatkami migrantov

  0
  Na snímke Španielskej pobrežnej hliadky 19-ročný migrant z Gabonu v kufri v španielskom meste Ceuta 3. januára 2017. (Autor: TASR)

  Súkromná španielska tlačová agentúra Europa Press s odvolaním sa na predstaviteľov Červeného kríža uviedla, že vozidlo prešlo cez hranicu v pondelok pred úsvitom a prerazilo pritom najmenej jednu kovovú bariéru.

  Privezených subsaharských migrantov neskôr v meste zadržali policajti. Podľa Europa Press pri náraze štyria utrpeli zranenia a ošetrili ich v nemocnici.

  Migranti sa z Maroka do Ceuty zvyčajne dostávajú tak, že prelezú šesť metrov vysoký hraničný plot. Pokusy preraziť hraničnú bariéru autom sú zriedkavé, doplnila agentúra AP.

  Po tom, ako sa migranti dostanú do Ceuty, podajú žiadosť o azyl a čakajú na jej vybavenie alebo na možnosť odcestovať do Španielska.

  Malé španielske enklávy Melilla a Ceuta, ktoré hraničia s Marokom, sú jedinými územiami EÚ na africkom kontinente. Obe pravidelne čelia pokusom migrantov o ilegálny vstup.

  Dochádza pri tom ku zraneniam, keď proti migrantom zasahujú pohraničné zložky alebo keď migranti zoskakujú z vysokého oplotenia na zem.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu