Harabin naznačil, čo ukazujú jeho prieskumy: Nemám obavy, tvrdí. Vysvetľuje Kotlebu, hovorí aj o ultraliberálno-úchyláckom bloku

0
Sudca najvyššieho súdu a kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin (Autor: Hans Štembera)

Podľa prieskumov verejnej mienky rastiete. Z 1,8 percenta ste aktuálne nad tromi percentami… Ste spokojný?

No takto – my si robíme svoje prieskumy, sledujeme sociálne siete a som v kontakte s voličmi.  Podľa našich zistení je ten potenciál dvojciferný.

Takže v tejto spojitosti strana Vlasť nemá obavy, že by sa mala preklopiť do  parlamentu, a preto nás udivujú také závery, že bolo potrebné sa spojiť s ĽSNS, aby sme sa  dostali do parlamentu.

Keď predstavitelia ĽSNS tie obavy majú, nech radšej usmernia svojich voličov, že teda nech volia Vlasť.

Ako to bolo na tlačovke s Marianom Kotlebom o Memorande? Mali ste hovoriť o spolupráci, Marian Kotleba odišiel roztrpčený, vy ste si ich návrh Memoranda ani neprečítali. Neskôr ste vyhlásili, že nejde o žiadny návrh spolupráce, ale spoločnú kandidátku s Kotlebom na čele.

Neviem, či chcel demonštratívne vyvolať určitú kolíziu. Na samom začiatku  som jasne povedal, že my do koalície s nimi nepôjdeme, že ideme do volieb samostatne.

Zistili sme totiž, že súčet ĽSNS a Vlasť by bol oveľa nižší ako separátny vstup do volebného procesu oboch strán.

Tu si treba zobrať skúsenosti z roku 1994 – boli tam SDĽ a sociálna demokracia, robili si prieskumy, podľa nich dokopy mali 15 percent, a išli do koalície s tým, že nakoniec mali 10,04 % a ledva sa preklopili do parlamentu.

Tu si treba jasne povedať, že značná časť našej voličskej základne odmieta osobu Kotlebu a jeho neštandardné vyjadrenia k SNP a výsledkom 2. svetovej  vojny, spochybňovanie holokaustu.

Tak zrejme ste našli aj nejaké prieniky, keďže malo ísť obojstranne o spoluprácu. Obaja sa minimálne prezentujete ako „najväčší Slováci” a vaším spoločným nepriateľom je liberalizmus.

Stretli sme sa, lebo sa tu formuje jeden blok, nazvime ho ultraliberálno-úchylácky.

Chcú ukradnúť našu rodinu, chcú zaviesť rodič 1, rodič 2, chcú vychovávať deti prostredníctvom adopcií homosexuálnymi pármi, chcú znížiť suverenitu Slovenska, respektíve chcú, aby zanikla suverenita Slovenska v tvrdom jadre Európskej únie, a zároveň chcú pripravovať zákony na to, aby úchyláci mohli zneužívať naše deti.

Tu je teda druhá názorová platforma, ja ju nazývam Platforma normálnych politických strán, ktorá rieši otázky ochrany rodiny, štátnosti, suverenity Slovenska, našich tradičných hodnôt a normálnosti.

No a tu patrí evidentne aj ĽSNS, aj pán Kollár Sme rodina, aj Smer – SD, aj SNS, aj KDH bez predsedu Hlinu,  samozrejme. Je potrebné s nimi rokovať. Nie zostavovať vládu, ale rokovať.

Ja predsa nemôžem na adresu Smeru povedať niečo zlé v tom smere, že strana Smer postavila v začiatkoch piliere sociálneho štátu, žiaľ, zlodeji a oligarchovia v Smere sa správajú tak, akoby nám vykradli vlasť.

A to už je len na strane Smer, ako sa od týchto ľudí očistí. A to isté treba povedať aj k SNS. To je strana, ktorú pôvodne zakladali vlastenci, národovci, a teraz sa zhumpľovala a pripojila sa ku kradnutiu ako v Smere – zoberme si stíhačky a zníženú obranyschopnosť SR.

V tej ideovej oblasti, hoci ministerstvo školstva patrí SNS, je presiaknutá agendou LGBT. A napriek tomu, že parlament nedal súhlas na ratifikáciu Istanbulu, vláda,  kde má väčšinu Smer a SNS, ho nevypovedala – tak aj  o tom chcem s nimi rokovať, či to myslia vážne, alebo ako…

Okrem ĽSNS sú teda pre vás partnerom aj vládne strany Smer a SNS.  Otázka je, ako to vnímajú, či ste aj vy partnerom pre nich. Už ste absolvovali nejaké spoločné stretnutia, prípadne máte dohodnuté termíny stretnutí?

Nechceme to robiť neštandardným spôsobom, ako nás pán Kotleba oslovil,  videom, my to robíme tak, ako sa to protokolárne robiť má.

Koľko chcete investovať do kampane? Už teraz vidno, že máte dosť bilbordov.

Strana Vlasť má 300 bilbordov, zatiaľ čo pán Kiska a Drucker ich majú 1200. Strana Vlasť žije z príspevkov. My budeme investovať, samozrejme, mimooligarchicky, strana žije z príspevkov a darov, pôžičiek tak, aby všetko bolo v súlade so zákonom. 

Nám, musím aj zarapovať, JUDr. Danko vytýkal, že na našich bilbordoch nie je, kto ich zadal, ako ich máme zaplatené… Tak aj tu uverejňujem, ako ich máme zaplatené. Aby kapitán Danko videl, tu vidno, že objednávateľ je Vlasť.

Naše financovanie je čisté ako ľalia. Ja ako sudca by som nestrpel, že je tam podozrenie čo i len na jeden cent. V strane Vlasť sú ľudia, ktorí sú osobne, profesionálne, služobno-štátne overení a otestovaní, že sú čestní a charakterní.

Memorandum o spolupráci sa skončilo fiaskom. Zdroj: TASR

Pre vás prezidentka Čaputová podpísala tzv. Lex Harabin, aby sudca,  ktorý kandiduje, nemohol byť viac sudcom. Nechýba vám sudcovský talár?

Nuž, tak, samozrejme, pozícia sudcu je pre mňa konformnejšia. Takmer 40 rokov som trestný sudca a túto robotu vykonávam permanentne, takže už sa to stalo v mojej činnosti štandardné.

A z tejto konformnej situácie idem do boja v zápase o Slovensko. Veď nemôžeme nechať, aby nám ukradli vlasť finančníci, oligarchovia a úchyláci. Tu nejde o  mňa, ale o ďalšiu našu  generáciu.

Či ja budem ešte päť rokov konformne si vykonávať pozíciu sudcu, o to nejde, ide o naše deti a našich vnukov. Preto jednoducho v konfrontácii týchto dvoch situácií som volil tú ťažšiu cestu. 

Pri prezidentských voľbách ste odmietali účasť v politike, akože ste niečo viac, medzičasom ste spokorneli?

Išiel som do prezidentskej kandidatúry preto, že som chcel voľby vyhrať. Dobre viete, že proces nie je ukončený. Z funkcie prezidenta by som cez úrad prezidenta oveľa ľahšie nastavoval nové systémy v štáte.

Tam nešlo o žiadnu pýchu ani nič iné, len o to, že cez prezidentský úrad je náprava do normálneho stavu silnejšia, keby nám tu náhodou chceli zmeniť zákony a zneužívať naše deti. Prezident má aj kreovacie možnosti. 

Autor: Lucia Balichová

- Reklama -