štvrtok, 2 júla, 2020
17.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Krčmové reči. Smer reaguje na údajný rozhovor Kočnera so Suchobom. Remišová hovorí...

Krčmové reči. Smer reaguje na údajný rozhovor Kočnera so Suchobom. Remišová hovorí o predplatnom

Poukázal na to, že Marian Kočner bol trestne stíhaný za ekonomickú trestnú činnosť ešte pred vraždou novinára Jána Kuciaka.

“Išlo o skutky, ktoré spáchal počas vlády Ivety Radičovej, čo absolútne vyvracia už spomínané krčmové reči,” dodal hovorca.

Nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR a podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Za ľudí Veronika Remišová hovorí, že Marian Kočner si “predplatil beztrestnosť u strany Smer-SD”.

Kritizuje, že si Finančná správa (FS) objednávala informačné systémy od človeka, ktorý sa mal podieľať na korupcii.

Štátne orgány by mali podľa nej ukončiť spoluprácu s týmto dodávateľom a preveriť bezpečnostné riziká pri dodávaných produktoch.

Liberáli sa obrátili na Čižnárov úrad

SaS zase v súvislosti s nahrávkou žiada Generálnu prokuratúru (GP) SR o odpovede, či preveruje spisy, ktorých sa týkajú informácie “o falšovaní oficiálnych listov za účelom ochrany oligarchov pred trestným stíhaním”.

Reaguje tak na údajné falšovanie oficiálnych listov švajčiarskych orgánov generálnej prokuratúre.

Kočner mal tiež falšovať oficiálne dokumenty zo Švajčiarska

Suchoba chcel podľa nahrávky, ktorú zverejnil v pondelok Denník N, od Mariana Kočnera peniaze za to, aby mu finančná správa nekontrolovala dane.

Marian Kočner v nahrávke hovorí, že nechce platiť veľa, pretože má vraj všetko dohodnuté s expremiérom Robertom Ficom (Smer-SD).

Podľa komunikácie mal Marian Kočner tiež falšovať oficiálne dokumenty zo Švajčiarska, ktoré prišli priamo bývalému šéfovi prokuratúry.

FS odmietla, že by mali externé subjekty vplyv na výkon jej kontrol. Prezidentka FS Lenka Wittenbergerová požiadala v tomto prípade o preverenie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

V Richmonde odstránia všetky sochy osobností Konfederácie

Starosta mesta Richmond v americkom štáte Virgínia v stredu nariadil okamžité odstránenie všetkých sôch znázorňujúcich osobnosti južanskej Konfederácie, ktorá v občianskej vojne...

Egypt ožíva. Obnovil lety, sprístupnil pyramídy

Egypt v stredu po troch mesiacoch obnovil medzinárodné lety a sprístupnil hlavné turistické atrakcie vrátane Cheopsovej pyramídy v Gíze, ktoré boli zatvorené...

Blízky východ je v kritickej situácii. WHO za týždeň hlási denne 160 000 nových prípadov

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu oznámila, že za posledný týždeň bolo vo svete denne hlásených viac ako 160 000 nových prípadov...

Rusko schválilo zmenu ústavy. Kniha je už v obchodoch. Putin do 2036?

Ruské občianske združenie Golos dostalo stovky sťažností na porušenie volebného zákona počas hlasovania o zmenách a doplneniach ruskej ústavy, ktoré sa v...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,687 Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 193 Last updated: 2. júla 2020 - 07:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky