utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Danko opäť ostro kritizuje Pellegriniho. Čistá anarchia, ja sa nikomu prosiť nebudem,...

Danko opäť ostro kritizuje Pellegriniho. Čistá anarchia, ja sa nikomu prosiť nebudem, odkazuje

Kamenický má zrejme problém zostaviť rozpočet

So zostavovaním rozpočtu má podľa Danka minister Kamenický problém, hoci sa snaží uspokojiť požiadavky jednotlivých rezortov. Tvrdí, že minister ani predseda vlády neprejavujú záujem o politickú podporu.

“Najmä nech sa spamätá aj minister financií. Ja sa tu nebudem prosiť o stretnutie s premiérom a ministrom,” povedal s tým, že čakal telefonát a iniciovanie stretnutia.

Je to vrchol drzosti a nekompetentnosti

Za “vrchol drzosti a nekompetentnosť” považuje Danko analýzu dosahov. Ako príklad uviedol zavedenie rekreačných poukazov, ktoré podľa neho priniesli podstatne vyšší príjem ako výpadok. Nepáči sa mu aj to, že rezort financií nerieši digitálnu daň.

Premiér by sa mal podľa neho inšpirovať českým náprotivkom Andrejom Babišom, a to v opatreniach v oblasti efektívneho výberu daní.

Dvíham prst vláde

“Ja teraz dvíham prst vláde, nech robia od rána do večera na tom, aby si nielen tabuľkovo zostavili rozpočet a sem ho hodili, ale aby hľadali zdroje,” povedal Danko s tým, že nevidí žiadnu činnosť. Môže sa podľa neho stať, že rozpočet budú musieť stiahnuť a upravovať.

Danko nechcel jednoznačne povedať, či SNS rozpočet podporí alebo nie.

Ministra Richtera zase upozornil, že ak nenájde spôsob, ako bude Sociálna poisťovňa vyplácať minimálne dôchodky, bude mať problém s dôverou SNS. “Ak nebudú vyplatené tieto dôchodky, podľa mňa sa dopustia aj trestných činov,” zhrnul. Vidí v tom politický úmysel.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 19:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -