nedeľa, 7 marca, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Syna nemeckého exprezidenta dobodali nožom. Fritz von Weizsäcker po útoku zomrel

Syna nemeckého exprezidenta dobodali nožom. Fritz von Weizsäcker po útoku zomrel

Pri útoku bola vážne zranená ďalšia osoba, ktorá sa pokúšala útočníkovi v jeho konaní zabrániť. Podľa agentúry DPA o tom informovala nemecká polícia s tým, že páchateľ bol zadržaný na mieste činu.

Na snímke muž, ktorého policajti zadržali v nemocnici v Berlíne 19. novembra 2019 v súvislosti s útokom na syna bývalého nemeckého prezidenta Richarda von Weizsäckera. Zdroj: TASR/AP

Fritz von Weizsäcker (59) napriek okamžitej lekárskej pomoci zraneniam podľahol. DPA uviedla, že predpokladaný páchateľ je príslušníkom polície, ktorý bol na prednáške ako súkromná osoba.

Na akcii sa zúčastnilo asi 20 ľudí. Konala sa v miestnosti v časti nemocnice, kde je psychiatrické oddelenie, dodala DPA.

Polícia začala čin vyšetrovať ako vraždu. Podľa DPA má úmysle vypočuť členov von Weizsäckerovej rodiny, či nedostával vyhrážky.

Na webovej stránke nemocnice sa uvádza, že pravidelne organizuje prednášky pre verejnosť, aby takto šírila osvetu o chorobách, ich prevencii, diagnostike a možnostiach liečby.

Von Weizsäcker bol uznávaným špecialistom na internú medicíny a v utorok večer prednášal o stukovatení pečene.

Jeho otec Richard von Weizsäcker bol v rokoch 1981-84 primátorom Berlína a v rokoch 1984-94 nemeckým spolkovým prezidentom. Zomrel v roku 2015.

Líder nemeckej Slobodnej demokratickej strany (FDP) Christian Lindner na svojom konte na sociálnej sieti Twitter vzdal hold von Weizsäckerovi a vyjadril hlboký smútok nad jeho násilnou smrťou.

“Znova si kladiem otázku, v akom svete to vlastne žijeme,” napísal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 Úmrtí 7,739 Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 7. marca 2021 - 05:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky