utorok, 7 júla, 2020
21.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Exprimátora Győru zrejme vydieral bývalý futbalista

Exprimátora Győru zrejme vydieral bývalý futbalista

Borkaiho v komunálnych voľbách 13. októbra znovuzvolili do funkcie. Počas predvolebnej kampane preniklo na verejnosť video primátora s prostitútkami na jachte v Chorvátsku.

Znovuzvolený primátor sa pod tlakom verejnej mienky i vládnej strany Fidesz, ktorá ho nominovala, napokon 7. novembra vzdal funkcie.

Obhajca bývalého futbalistu potvrdil zadržanie svojho klienta, ako aj informácie športového denníka Nemzeti Sport, že J. P. mesiace pred voľbami vydieral Borkaiho kompromitujúcim videozáznamom, avšak neuspel.

Advokát sa však bližšie k prípadu nevyjadril. Magyar Nemzet pripomenul, že generálny prokurátor Péter Polt v parlamente potvrdil, že v tejto kauze prebieha vyšetrovanie na viacerých linkách.

Polícia v pondelok pre podozrenie z vydierania a ďalších trestných činov zadržala tri osoby – okrem J. P. aj dve budapeštianske prostitútky.

Celoštátne veliteľstvo polície (ORFK) uviedlo iba toľko, že vyšetrovanie vedie Národný úrad vyšetrovania (NNI) a že v tejto kauze je viacero podozrivých.

ORFK nekomentovalo ani tie informácie denníka Magyar Nemzet, že zadržali ženy, ktoré boli spolu s Borkaim a s jedným győrskym advokátom na chorvátskej jachte.

Denník pripomína, že v súvislosti s kauzou bolo podaných niekoľko trestných oznámení, pričom opozičná strana Jobbik zažalovala Borkaiho v Chorvátsku pre podozrenie zo sexuálneho nátlaku, zneužitia právomoci verejného činiteľa či prechovávania drog.

Strana Dialóg (Párbeszéd) sa obrátila na maďarské i chorvátske orgány pre podozrenie z nezákonných finančných transakcií vykonaných ľuďmi z okolia primátora Borkaiho.

Úlohu dvoch maďarských a troch chorvátskych žien, ako aj úlohu prevádzkovateľa chorvátskej luxusnej jachty vyšetrujú podľa informácií Magyar Nemzetu aj chorvátske orgány, pretože tam je prostitúcia nezákonná.

Borkai krátko po komunálnych voľbách 15. októbra vyhlásil, že vystupuje z vládnej strany Fidesz a že v nadchádzajúcom päťročnom volebnom období chce viesť mesto ako nezávislý. Napokon však z funkcie odstúpil.

Bývalý gymnasta Borkai, ktorý získal zlato v cvičení na koni na OH 1988 v Soule a v rokoch 2010-17 bol predsedom Maďarského olympijského výboru, sa za “intímne videá” ešte pred voľbami verejne ospravedlnil.

Poznamenal však, že záznamy sú čiastočne zmanipulované. Avizoval, že podá žalobu a že sa kandidatúry nevzdá.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Kollár: Návrhom na svoje odvolanie som urobil posledný možný krok

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár podľa vlastných slov návrhom na svoje odvolanie urobil posledný krok, ktorý mohol. Povedal to po...

Multikiná Ster Century Cinemas pre obmedzenú ponuku filmov opäť dočasne zatvoria

Sieť multikín Ster Century Cinemas s prevádzkami v obchodných centrách v Košiciach, Prievidzi, Žiline a Spišskej Novej Vsi od 9. júla znovu zatvára kiná...

Kollára neodvolali. Ostáva predsedom parlamentu

Boris Kollár (Sme rodina) ostáva predsedom Národnej rady (NR) SR. Poslanci ho v utorkovom tajnom hlasovaní neodvolali, výsledky oznámili v pléne po...

O post ústavného sudcu sa uchádza aj Robert Šorl

O post ústavného sudcu sa uchádza aj Robert Šorl, navrhla ho Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave. Pre TASR to uviedol predseda...

SaS a Za ľudí nebudú hlasovať pri odvolávaní Kollára z funkcie

Poslanci SaS a Za ľudí sa nezúčastnia na hlasovaní o odvolávaní predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina). Informovali o...

Šeliga: Kollár, stiahni návrh na svoje odvolanie Kollár: Niečo tak odporne farizejské, ako je pán Šeliga, som ešte v živote nestretol

Podpredseda Národnej rady (NR) SR a strany Za ľudí Juraj Šeliga vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby stiahol svoj návrh...

Prieskum: Interrupčný zákon meniť netreba, myslí si väčšina Slovákov

Viac ako polovica Slovákov si myslí, že súčasný interrupčný zákon je primeraný a netreba ho meniť. Takýto názor zastáva 55 percent opýtaných. Vyplýva...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,767 +2 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,473 Infikovaných 266 Last updated: 7. júla 2020 - 18:29 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky