Nemecko zo Sýrie prijme podozrivú príslušníčku IS s troma deťmi

  0
  Ilustračná snímka (Autor: unsplash.com)

  “Môžeme potvrdiť, že tri nemecké deti, ktoré boli zadržiavané v severnej Sýrii, mohli dnes so svojou matkou vycestovať do Iraku. Pokiaľ je nám známe, všetci odtiaľ odcestujú do Nemecka,” uviedol pre agentúru AFP zdroj z prostredia nemeckej diplomacie.

  Totožnosť zmienenej podozrivej príslušníčky IS ministerstvo nezverejnilo. Podľa nemeckého magazínu Der Spiegel ide o 30-ročnú Lauru H.

  Týždenník ďalej priblížil, že ministerstvo zabezpečilo jej návrat s pomocou americkej humanitárnej organizácie po niekoľkotýždňovom vyjednávaní.

  Nemecké úrady túto ženu vyšetrujú od roku 2016 pre podozrenie z členstva v teroristickej organizácii a vo veci zanedbania detí, napísal Der Spiegel.

  Podozrivá údajne odcestovala do Sýrie zo západonemeckého mesta Giessen v spolkovej krajine Hesensko v marci 2016 a v lete toho istého roka sa pridala k IS.

  V neslávne známom a preplnenom tábore al-Hol v severnej Sýrii sa spoločne s deťmi nachádzala od decembra 2018.

  V tábore, ktorý spravujú kurdské milície Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG), údajne aktuálne žije až 70.000 utečencov zo Sýrie a Iraku. Podmienky v ňom humanitárne organizácie trvalo znepokojujú.

  Nemecké bezpečnostné zdroje sa domnievajú, že v Sýrii sa v utečeneckých a lebo väzenských zariadeniach nachádza približne 80 nemeckých príslušníkov IS.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu