utorok, 11 mája, 2021
16.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Maďarsko rozšíri počet vojakov v zahraničných misiách

Maďarsko rozšíri počet vojakov v zahraničných misiách

Do Afganistanu pošle Maďarsko čoskoro 70 vojakov a do Kosova 100 vojakov. Do Libanonu pôjde 50 vojakov, čím počet príslušníkov maďarských ozbrojených síl slúžiacich mimo vlasti opäť dosiahne tisíc, spresnil minister.

Szijjártó pred výborom zhodnotil výsledky maďarskej diplomacie v uplynulom roku. Pripomenul, že jeho krajina nehlasovala za migračný pakt OSN, za čo si Maďarsko vyslúžilo kritiku a v medzinárodných kruhoch sa hovorilo, že sa preto izoluje.

Šéf diplomacie v tejto súvislosti podčiarkol, že ani Spojené štáty nepodporili uvedený pakt. Maďarský minister avizoval, že Maďarsko v decembri nepodporí pri hlasovaní ani správu vysokého komisára OSN pre utečencov.

Podľa Szijjártóa je jeho krajina geograficky zakliesnená medzi veľmocami, preto záujmom Maďarska je udržiavať s nimi dobré vzťahy.

Minister zdôraznil, že v uvedenom období sa konali schôdzky najvyšších predstaviteľov Maďarska s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou i francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

V súvislosti s Vyšehradskou štvorkou (V4) minister povedal, že spoluprácu Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska nedokázali oslabiť žiadne politické pokusy.

“Jedným z najdôležitejších cieľov maďarskej zahraničnej politiky je zachovanie stability vyšehradského zoskupenia,” uzavrel Szijjártó.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,786 +311 Dnes Úmrtí 12,051 +32 Dnes Uzdravení 367,991 Infikovaných 5,744 Last updated: 11. mája 2021 - 03:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -