piatok, 26 februára, 2021
14.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Výbor sa s Matovičom nemaznal. Rozhodnutie, ktoré ho vôbec nepoteší

Výbor sa s Matovičom nemaznal. Rozhodnutie, ktoré ho vôbec nepoteší

“Disciplinárne konanie na pána Matoviča, ktoré podali poslankyňa Martina Šimkovičová a poslanec Marček, dnes bolo ukončené s rozhodnutím, že bolo opodstatnené,” informoval o tom predseda výboru Juraj Blanár (Smer-SD). V zmysle rokovacieho poriadku sa má Matovič za svoje výroky ospravedlniť na najbližšom rokovaní národnej rady po tom, ako mu budú doručené výsledky z výboru. “Ak tak neurobí, bude mu udelená pokuta 1000 eur,” dodal Blanár.

Blanár podľa svojich slov nemôže vylúčiť, že NR SR ešte môže byť zvolaná pred nadchádzajúcimi voľbami. Ak by sa tak však nestalo a Matovič by už vo voľbách nebol zvolený do parlamentu, pravdepodobne by mu povinnosť ospravedlniť sa zanikla. Blanár pripustil, že na takéto situácie rokovací poriadok nemyslel. Tvrdí tiež, že keby líder OĽaNO nerobil obštrukcie a preberal si poštu načas, mohli situáciu vyriešiť skôr.

Výbor začal disciplinárne konanie voči Matovičovi v septembri. Podnet výboru podali poslanci Peter Marček a Martina Šimkovičová (obaja nezaradení).

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 +2,645 Dnes Úmrtí 6,966 +107 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 26. februára 2021 - 11:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky