štvrtok, 6 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Maďarský minister prijal prezidenta ruskej investičnej banky, ktorá už sídli v Budapešti

Maďarský minister prijal prezidenta ruskej investičnej banky, ktorá už sídli v Budapešti

Po uvedenom rokovaní sa začalo prvé budapeštianske rozšírené zasadnutie vedenia banky za účasti veľvyslancov krajín, ktoré majú v tejto banke podiel.

Rezort maďarskej diplomacie vo vyhlásení uviedol, že v Európe existuje päť centrál medzinárodných finančných inštitúcií, spomedzi ktorých sa MIB rozhodla ako prvá umiestniť svoje sídlo v strednej Európe.

V MIB sú medzi vlastníkmi vo väčšine členské krajiny NATO, pričom Maďarsko s podielom 14,7 percenta je medzi nimi druhé v poradí, píše sa v dokumente.

MIB doposiaľ poskytla maďarským podnikom finančné zdroje vo výške 76 miliónov eur a úspešne vydala na maďarskom trhu dlhopisy v hodnote 50 miliárd forintov (148,7 milióna eur). “MIB prispieva k priebežnému rozvoju hospodárstva krajín strednej Európy, čím posilňuje úlohu tohto regiónu, ktorý je motorom rozvoja v Európe,” zdôrazňuje sa vo vyhlásení maďarského ministerstva zahraničných vecí.

Presťahovanie sídla MIB, v ktorej má Rusko vyše 40-percentný podiel, podľa kritikov vlády maďarského premiéra Viktora Orbána posilní ruský vplyv v Maďarsku.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 6. mája 2021 - 20:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -