Drucker predstavil prvé mená na kandidátke. Exporadca premiéra i rektorka

  0
  Tomáš Drucker (Autor: TASR)

  Drucker pripomenul, že strana pri výbere kandidátov kládla dôraz na výsledky, odbornosť a zastúpenie v regiónoch. “Myslím si, že v politike je dnes potrebné, aby prišli ľudia, ktorí sú profesionáli, mali predstavu, čo je potrebné robiť, a priniesli trochu normálnosti,” hovorí. Zo Slovenska chce  urobiť “dobrý priestor na život”, čo v jeho ponímaní znamená, že mladí ľudia budú spájať svoju budúcnosť s našou krajinou.

  Príkladom kandidáta so silným ľudským príbehom je 28-ročný Stanislav Hromada, ktorý pochádza zo sociálne slabších pomerov. “Potrebujeme, aby štát pomáhal viacej, aj sociálne slabším ľuďom, aj mladým ľuďom,” hovorí.

  Štvorkou na kandidátke je Katarína Cséfalvayová, na ďalších miestach sú Branislav Becík, Anna Ghannamová, Rudolf Kusý, Tomáš Kuča, Martin Fedor a desiatku uzatvára Peter Kresák. Priemerný vek kandidátov je podľa Druckera 44 rokov, približne tretina miest na kandidátke patrí ženám.

  Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

   

  - Reklama -