utorok, 29 novembra, 2022
2.2 C
Bratislava
ÚvodArénaHasiči majú viceprezidenta. Saková vymenovala do funkcie bývalého zdravotníckeho záchranára

Hasiči majú viceprezidenta. Saková vymenovala do funkcie bývalého zdravotníckeho záchranára

“Som rada, že aj hasiči budú mať po dlhých rokoch svojho viceprezidenta, ktorý bude silnou oporou HaZZ. Verím, že sa svojej funkcie dobre zhostí a pomôže hasičskému prezidentovi v posúvaní zboru vpred, z čoho budú ťažiť nielen jeho príslušníci, ale najmä občania tejto krajiny,” povedala Saková pri uvedení Mifkoviča do novej funkcie.

Mifkovič začal pracovať ako zdravotnícky záchranár v roku 1996. Do roku 2015 pracoval najmä ako záchranár na rôznych pozíciách, od leteckej záchrany až po vrchného inšpektora a zástupcu veliteľa útvaru pre operatívu Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy. Od 1. januára 2019 do utorka bol zaradený na Prezídium HaZZ MV SR ako vrchný inšpektor špecialista – riaditeľ odboru riadenia hasičských jednotiek Prezídia HaZZ MV SR.

“Je pre mňa veľkým potešením mať po svojom boku vo funkcii viceprezidenta HaZZ, ktorého považujem za vynikajúceho odborníka a zároveň mu plne dôverujem. Nájsť prieniky týchto skutočností býva často náročné. Som rád, že sa mi to podarilo v osobe Adriána Mifkoviča, o čom ma presvedčila naša doterajšia vzájomná spolupráca a zvládanie viac či menej zložitých úloh,” skonštatoval prezident HaZZ Pavol Nereča.

Zároveň verí, že sa im spolu podarí úspešne zvládnuť všetky pracovné úlohy, problémy a prekážky, ktoré život prinesie. Mifkovič poznamenal, že si určil ciele, ktoré chce dosiahnuť.

“Zároveň chcem byť súčasťou zlepšovania a modernizácie HaZZ. Verím, že smerovanie činností, ako aj nastavenie úloh povedie k vybudovaniu čoraz silnejšieho a modernejšieho HaZZ,” uviedol nový viceprezident slovenských hasičov.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -