utorok, 27 júla, 2021
30 C
Bratislava
Úvod Aréna Budapešť ponúkla pomoc ruskej Štátnej dume. Ide o Ukrajinu

Budapešť ponúkla pomoc ruskej Štátnej dume. Ide o Ukrajinu

“Maďarský parlament sa obrátil na Štátnu dumu so žiadosťou o spojenie úsilia s cieľom ochrany práv menšín, najmä v oblasti výučby v ich jazyku. Po prijatí zákona o jazyku a vzdelávaní ukrajinskou Najvyššou radou sú ľudia žijúci na území Ukrajiny zbavení tohto práva,” citovala MTI Volodinove vyjadrenie zo správy agentúry TASS.

Predseda pripomenul, že 36 percent obyvateľstva Ukrajiny má ruský materinský jazyk, pričom v tejto krajine žije aj veľké množstvo Maďarov či Poliakov.

“Ak by bola reč o tom, že Ukrajina sa chce stať európskou krajinou, tak sa musí v prvom rade zbaviť nešvárov, akým je politický nacionalizmus. Nacionalistom nemožno tolerovať ich správanie,” zdôraznil Volodin, ktorý vyzval Európsky parlament, Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ako aj Parlamentné zhromaždenie Rady Európy (PACE), aby skúmali situáciu národnostných menšín na Ukrajine.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 19:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -