piatok, 15 januára, 2021
-1.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Kňažko: Majme oči otvorené, aby deti nemuseli zaspávať s otvorenými očami

Kňažko: Majme oči otvorené, aby deti nemuseli zaspávať s otvorenými očami

“Kniha je o slovách a slovo je niekedy väčšia zbraň ako tá skutočná,” vysvetlil autor knihy. Ľudia z Ústavu pamäti národa robili s bývalým politikom niekoľko rozhovorov. Kňažko sa rozhodol ich zužitkovať a vydať v knižnej podobe.

“Nemyslím si, že niekoho v knihe nahnevám. Píšem pravdu, nehľadám kompromisy. Hovorím v nej tak, ako veci vnímam,” povedal.

Herec v knihe prináša spomienky na pád komunizmu, prvé slobodné voľby, mečiarizmus aj na rozdelenie Československa. Vyjadruje v nej tiež svoj názor na súčasné dianie na Slovensku.

Názov S otvorenými očami vznikol preto, aby ľuďom ukázal, že oči by mali mať všetci otvorené, aby zistili príznaky klamstva, pokrytectva a intríg.

Kňažkov otec bol politickým väzňom a on sám si spomína, ako zaspával s otvorenými očami a pozeral sa na dvere, kedy sa vráti. “Majme oči otvorené, aby deti nemuseli zaspávať s otvorenými očami a čakať na svojho otca,” podotkol Kňažko.

Komik Adámy má pocit, že aj vďaka Kňažkovi môže robiť to, čo robí. “Môžeme to robiť slobodne, môžeme to robiť bez dôsledkov a bez strachu. Najmä my komici si nemôžeme vážiť nič viac, ako keď máme toto,” poznamenal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 +2,729 Dnes Úmrtí 3,362 +102 Dnes Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 15. januára 2021 - 21:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky