nedeľa, 28 februára, 2021
7.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Na základni v Pensacole strieľal občan Saudskej Arábie. Trumpovi telefonoval saudskoarabský kráľ

Na základni v Pensacole strieľal občan Saudskej Arábie. Trumpovi telefonoval saudskoarabský kráľ

Podľa floridského guvernéra Rona DeSantisa bol útočník dôstojníkom saudskoarabských vzdušných síl. Polícia preveruje, či útok nesúvisí s terorizmom.

Medzi zranenými sú aj dvaja zástupcovia šerifa, ktorí boli na mieste ako prví: jeden bol postrelený do ruky a druhý do kolena. Pri incidente, ku ktorému došlo v školiacom stredisku akadémie zahynul aj páchateľ.

Toho zastrelil jeden zo zasahujúcich zástupcov šerifa.

Americký prezident Donald Trump na Twitteri oznámil, že v súvislosti so streľbou v Pensacole mu zatelefonoval saudskoarabský kráľ Salmán, ktorý vyjadril sústrasť rodinám a priateľom “bojovníkov” zranených alebo zabitých pri útoku.

Na leteckej základni amerického vojenského námorníctva (NAS) v Pensacole pracuje 16.000 vojakov a 7400 civilných zamestnancov.

Základňa je aj domovským sídlom leteckej skupiny Blue Angels (Modrí anjeli) a nachádza sa tam aj Národné múzeum vojenského námorníctva, ktoré je jednou z najväčších turistických atrakcií na juhovýchode Floridy.

Streľba v Pensacole nasledovala len dva dni po podobnej udalosti na základni Pearl Harbor na Havajských ostrovoch, kde príslušník amerického námorníctva začal v stredu strieľať do civilných zamestnancov ministerstva obrany a dvoch z nich zabil.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 28. februára 2021 - 12:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky