Tak bŕŕŕ, dámy a páni! Matovič poslal tvrdý odkaz obvinenému Kiskovi: Za tento status budem okydávaný

  0
  Na archívnej snímke zo 7. marca 2016 vpravo Andrej Kiska, Igor Matovič a uprostred Daniel Lipšic. Lipšic bol právnym zástupcom Matoviča, teraz je obhajcom Kisku. (Autor: TASR)

  Igor Matovič je daňový podvodník, ktorý používa na zakrytie svojej nelegálnej činnosti biele kone, takto obvinil na tlačovke ešte 5. februára 2016 vtedajší premiér Robert Fico lídra hnutia OĽaNO

  Fico v tom čase okrem iného uviedol, že Matovič vo svojej podnikateľskej činnosti čelil viacerým podozreniam a daňovým pokutám, napríklad v súvislosti s pašovaním tlačiarenského stroja. Matoviča následne začala vyšetrovať polícia. 

  Aktuálne polícia obvinila exprezidenta Andreja Kisku pre daňovú kauzu jeho firmy KTAG. Obaja politci majú spoločné to, že o ich negatívnu medializáciu sa postaral šéf Smeru.

  Zaujímavosťou je aj fakt, že tak, ako aktuálne Kisku, aj v minulosti Matoviča obhajoval ten istý právny zástupca: Daniel Lipšic.. 

  Igor Matovič a Daniel Lipšic na archívnej snímke. Zdroj: TASR

  A čo sa Matovičovi nepáči? To, že sa v súvislosti s Kiskovou daňovou kauzou spomína jeho meno. 

  “Opakovane som si všimol, že ľudia v strane Za ľudí akosi unisono podsúvajú verejnosti vyjadrenia v duchu, že daňová kauza Andreja Kisku je presne taký istý útok Fica, ako bol Ficov útok voči Matovičovi pred voľbami 2016. Tak bŕŕŕ, dámy a páni! Odmietam byť súčasťou tejto falošnej argumentácie, lebo nie je pravdivá,” ohradzuje sa Matovič.

  Pripomína, že jeho Fico obvinil z niečoho, čo sa nikdy nestalo a celé bolo od začiatku po koniec účelovo mesiac pred voľbami vymyslené.

  “Prípad Andreja Kisku je prípad diametrálne iný. Andrej Kiska bol konateľom vo firme, ktorá si pod jeho vedením nárokovala nadmerné odpočty DPH vo výške stoviek tisícov eur. Rovnako si dávala do nákladov výdavky, ktoré v nich nikdy nemali byť vo výške ďalších státisícov eur,” vysvetľuje Matovič

  Trvdí, že ho najviac zaráža, že Kiskova firma “nepodala sama dodatočné daňové priznania za všetky predošlé mesiace, o ktorých veľmi dobre vedeli, že v nich majú úplne rovnako neakceptovateľné výdavky v nákladoch a neprávom uplatnené odpočty DPH. Urobili to až po dvoch rokoch, deň pred kontrolou, keď podali 18 dodatočných daňových priznaní.”

  “Moja firma si nedala do nákladov ani jeden jediný bloček či faktúru navyše a všetko sme riadne zdanili, Kiskova firma si skúsila zo štátu neprávom cucnúť stovky tisíc eur na úkor obyčajných ľudí,” zdôraznil Matovič.

  “Tieto dva prípady sú nebe a dudy, preto prosím, aby ma ľudia zo Za ľudí a Andrej Kiska prestali používať ako príklad rovnakej šikany zo strany Roberta Fica. Jednoducho nie je to tak,” vyzýva opozičný poslanec.

  Kiskovi odporúča nasypanie popola na hlavu

  Líder opozičného hnutia k svojmu obsiahlemu statusu prihodil aj dve “péeská”.

  “Viem, že za tento status budem okydávaný ľuďmi, ktorí odo mňa očakávajú, aby som búšil len jedným smerom, ale mlčal, ak ide o ´našich ľudí´. Pravda je len jedna a ani najsamväčšia túžba po zmene vlády by nám nemala zobrať schopnosť pravdu pomenovať a hájiť,” podčiarkol v prvom odkaze.

  Andrej Kiska počas tlačovej konferencie strany Za ľudí. Zdroj: TASR

  V tom druhom rovno “naordinoval”  exprezidentovi jedno odporúčanie: “Odporúčam Andrejovi Kiskovi nasypanie popola na hlavu, priznanie si zásadnej chyby a nerobenie zo seba martýra. Pravicový volič totiž nikdy nemal rád, ak ho niekto chcel opiť rožkom.”  

  Autor: Ľudocít Kusal

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu