nedeľa, 20 septembra, 2020
10.8 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Kiska poriadne vytočil Pellegriniho: Prosím, neklamte, neskrývajte sa za svoju charitu....

VIDEO Kiska poriadne vytočil Pellegriniho: Prosím, neklamte, neskrývajte sa za svoju charitu. Máte toho na rováši dosť!

Smer-SD podľa Pellegriniho nepôjde do vlády s “kotlebovcami”. Kiska Pellegrinimu verí, myslí si však, že premiér nie je ten, kto riadi krajinu. “Našu krajinu skutočne riadi (predseda Smeru-SD, pozn. TASR) Robert Fico,” uviedol Kiska.

Doplnil, že Fica nikdy nevidel povedať slová, ktoré hovorí premiér o tom, že Smer-SD neplánuje spoluprácu s ĽSNS. Pellegrini naopak exprezidentovi v diskusnej relácii vyčítal, že sa nezúčastňoval pietnych akcií v súvislosti s bojom proti fašizmu.

 

 

“Prepáčte, ale poviem to, pretože keby som vás bol stretával, pán predseda Kiska na tých všetkých pietnych aktivitách, na ktorých som sa ja zúčastnil pri príležitosti tých osláv SNP a padlých hrdinov, tak by som možno vašim slovám veril, ale vy ste boli iba na tých kde boli kamery akde bolo pár ľudí, ale na ostatných ste nebol. Takže tie vaše slová o fašizme ja vôbec nepovažujem za úprimné. A odmietam: politcká strana Smer- SD nikdy nebude spolupracovať ĽSNS, nikdy nepôjde do koalície s touto stranou a nikdy nevytvirí ani takú vládu, ktorá by závisela od podpory tejto strany. Hovoril som to veľmi jasne, hovorím to aj dnes a všetko ostatné je obyčajné klamstvo. a pokus očierniť našu stranu,” rozohnil sa Pellegrini.

Debata sa vyostrila ešte viac, keď Kiska Pellegrinimu povedal, že Slovensko nie je sociálny štát, že tí najzraniteľnejší tu majú veľké problémy. 

Kiska: Slovensko nie je sociálny štát

Exprezident premiérovi pripomenul Dobrého anjela, kde podľa jeho vlastných slov prichádza množstvo listov od ľudí so žiadosťou o pomoc.

“Za tie roky sme urobili obrovské množstvo sociálnych opatrení: čo sa týka materskerskej, čo sa týka zvýšenia ošetrovateľského, teraz ideme do dlhodobej starostlivosti, zvýšili sme na 90 dní OČR (ošetrovanie člena rodiny – pozn. PL.sk) pre tých, ktorí naozaj majú ťažko chorého človeka… A samozrejme, že zvyšujeme všetky tie dávky. Prosím, nepaušalizujte, neklamte, neskrývajte sa za svoju charitu, pretože vy máte toho na rováši vo svojom živote dosť!” – reagoval zjavne vytočený premiér.

Kiska by sa mal postaviť k veciam chlapsky, povedal premiér

V súvislosti s obvineniami exprezidenta aj predsedu sociálnych demokratov premiér uviedol, že pokiaľ veríme polícii aj prokuratúre, tak jej musíme dôverovať, že má dôvody konať aj proti Ficovi a Kiskovi.

Zároveň tvrdí, že Kiska by sa mal postaviť k veciam “chlapsky”.

“Tak ako v prípade Kisku, tak aj v prípade Fica nech konajú orgány činné v trestnom konaní a ak nie ony, tak potom nech slovenské súdy vyrieknu spravodlivý trest. Hoc už taký alebo onaký. My ho musíme rešpektovať, aj keď bude dokázaná vina alebo nevina,” povedal premiér.

Poznamenal, že nebude zasahovať do práce polície a prokuratúry. Zároveň odmieta, aby niekto povedal na všetkých policajtov, že ide o “policajnú mafiu”. 

Pellegrini popoprel Kiskov príbeh z hotela Bôrika

Bývalý prezident v diskusnej relácii uviedol, že sa v hoteli Bôrik stretol s Ficom, Romanom Krpelanom a Pellegrinim, kde mu povedali, že ak bude Fico vymenovaný za predsedu ústavného súdu, bude pokoj, a ak to nespraví, tak “uvidí, čo sa bude diať”. 

Pellegrini poprel, že by chcel u niekdajšieho prezidenta vybaviť takéto miesto pre Fica.

Témou diskusie bola aj piatková (6.12) tragédia v Prešove, kde došlo k výbuchu v bytovom dome. 

Pellegrini poznamenal, že vláda už pre Prešov schválila milión eur a je pripravená podporiť aj výstavbu náhradného bývania pre ľudí z tohto paneláka. Kiska súhlasil s tým, aby sa týmto ľuďom pomohlo aj takýmto spôsobom.

Mimochodom, KIsovi vyčítal, že usporiadal tlačovku v deň, keď sa v Prešove odohrala tragédia.

Stanovisko Sakovej

Stanovisko k dnešnej reácii v Markíze poslala aj ministerka vnútra Denisa Saková, o ktorej KIska uviedol, že legitimizovala predsedu ĽSNS Mariána Kotlebu, prinášame ho v plnom znení:

“Bývalý prezident SR Andrej Kiska v dnešnej relácii Na telo vysielanej na TV Markíza uviedol, že som si zavolala na stretnutie Mariána Kotlebu. Chcem zdôrazniť, že s pánom Kotlebom som sa stretla v súvislosti s brutálnou vraždou, ktorá sa udiala v marci tohto roka v obci Dobšiná, a nie ja som iniciovala toto stretnutie, ale pán poslanec Marián Kotleba mi poslal sms správu so žiadosťou o stretnutie, v ktorej uviedol, že má informácie v súvislosti so situáciou, ktorá nastala po tejto vražde. Jeho žiadosti som vyhovela, pretože ak ide o informácie, ktoré môžu napomôcť k objasneniu trestného činu alebo pomôcť k zvýšeniu bezpečnosti našich občanov, som ochotná stretnúť sa s ktorýmkoľvek členom ktorejkoľvek politickej strany na Slovensku. V takýchto situáciách musí ísť politika bokom, pretože ide o bezpečnosť našich občanov. Marián Kotleba je členom branno-bezpečnostného výboru NR SR. Stretnutie, ktoré trvalo 15 až 20 minút, bolo konštruktívne a týkalo sa výlučne riešenia situácie po brutálnej vražde v Dobšinej.”

Autor: TASR/Redakcia

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Do Bieleho domu mierila obálka so silným jedom

Americkí federálni úradníci zadržali obálku adresovanú Bielemu domu, ktorá obsahovala jed ricín, informovala v sobotu agentúra AP. Obálka bola...

Anglicko: Pokuta za nedodržanie covidových predpisov môže byť až do 10 000 libier

Ľudia v Anglicku, ktorí odmietnu sebaizoláciu, aby zastavili šírenie koronavírusu, môžu podľa nových prísnych predpisov, oznámených v sobotu, čeliť pokutám až do...

USA jednostranne opäť zaviedli sankcie OSN voči Iránu

Spojené štáty v sobotu jednostranne ohlásili znovuzavedenie sankcií OSN voči Iránu a prisľúbili potrestať tých, ktorí ich porušia. Týmto krokom Washington riskuje...

V Londýne demonštrovali proti opatreniam v súvislosti so SARS-CoV-2. Zasahovala polícia

Polícia v Londýne v sobotu zasahovala proti demonštrantom, ktorí vyjadrovali nespokojnosť s opatreniami zavedenými na zabránenie šírenia koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom...

VIDEO Jed, ktorým otrávili Navaľného, sa našiel len na fľaši z hotela, potvrdila jeho hovorkyňa

Jedovatá látka, ktorou bol podľa všetkého otrávený vodca ruskej opozície Alexej Navaľnyj, sa našla iba na fľaši pochádzajúcej z jeho hotelovej izby...

Česko to nestíha, to treba otvorene povedať. Krehkosť Matovičovej koalície by na Babišovom mieste neriešil. Publicista komentuje udalosti týždňa

Slovenská vládna koalícia má v parlamente ústavnú väčšinu a podľa publicistu Juraja Hrabka sa jej členovia nijako nechystajú od moci odísť. „Na...

ANALÝZA Na presun z jedného miesta na druhé Slováci najčastejšie využívajú osobné auto

Na to, aby sa mohli presunúť z jedného miesta na druhé, využívajú Slováci najčastejšie osobný automobil, a to v takmer troch štvrtinách...
Slovensko
Pozitívne vzorky 6,546 Úmrtí 39 Uzdravení 3,519 Infikovaných 2,988 Last updated: 20. septembra 2020 - 08:38 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky