streda, 1 decembra, 2021
5.5 C
Bratislava
ÚvodArénaPellegrini o Ficovi: Nemáme problém si zavolať, stretnúť sa ani si vymeniť...

Pellegrini o Ficovi: Nemáme problém si zavolať, stretnúť sa ani si vymeniť názory

“Nemáme problém si zavolať, stretnúť sa a ani si vymeniť názory,” povedal na margo ich vzťahu. Poukázal na to, že ak by on pritakával Ficovi na všetko, alebo by to bolo opačne, tak by sa nevedeli nikde posunúť.

Premiér sa vyjadril aj k neúčasti Fica na slávnostnom sneme strany (7.12.), z ktorého na začiatku odišiel z dôvodu zdravotných problémov s vysokým krvným tlakom. Uviedol, že popoludní bol už stav Fica stabilizovaný.

Je zvyknutý aj na horšie veci, hovorí premiér o Ficovi

Poukázal aj na to, že obvinenie Fica nebolo hlavnou témou snemu.

“Nemyslím si, že by toto nejakým spôsobom skolilo pána predsedu, že by sa mu takto zhoršil zdravotný stav. Po 20 rokoch v politike je zvyknutý aj na horšie veci,” povedal s tým, že Fico sa podľa neho bude ešte brániť a obhajovať.

V diskusnej relácii sa dotkol aj témy zmeny loga a sloganu strany, s ktorou vstúpila do predvolebnej kampane. Zmena loga a sloganu podľa neho súvisí aj so zmenou, ktorej bude čeliť Slovensko.

Smer sa bude aj naďalej zameriavať na sociálne istoty

Opakovane zdôraznil, že v súčasnosti nie je témou sociálnych demokratov zmena na predsedníckej stoličke. Podľa premiéra sa strana mení. Poukázal aj na to, že obnovou prešla aj kandidačná listina najmä v prvej tridsiatke.

Vyzdvihol, že strana sa bude aj naďalej zameriavať na sociálne istoty.

“Odmietam, aby nám niekto vtláčal, že mojou osobou sa úplne mení kormidlo a smerovanie slovenskej politiky sociálnej demokracie na úplne iné hodnoty,” povedal Pellegrini s tým, že sociálna demokracia má svoje zásady a nebude ich meniť on ani Fico.

Vylučuje povolebný scenár s koalíciou zloženou z piatich či šiestich strán

Potvrdil, že hlavným “ťahúňom” volebnej kampane bude on ako líder kandidačnej listiny.

Premiér si nemyslí, že by po voľbách mohla vládnuť napríklad koalícia zložená z piatich či šiestich strán. Konkrétne osoby ani strany, s ktorými si vie predstaviť vládnutie, nekonkretizoval.

Opakovane však vylúčil spoluprácu s ĽSNS. Koalíciu s touto stranou Smer-SD podľa neho nevytvorí. Premiér sa vyjadril aj k nedávno medializovanému videu medzi Jánom Počiatkom a Dobroslavom Trnkom s tým, že nemá dôvod to komentovať.

Podľa neho by mali prípadne konať orgány činné v trestnom konaní.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 16:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img