pondelok, 25 októbra, 2021
5.2 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Sebecké, arogantné a egomaniacké! To tu ešte nebolo, pozrite si opozičnú...

VIDEO Sebecké, arogantné a egomaniacké! To tu ešte nebolo, pozrite si opozičnú balkónovicu Hlinu a Matoviča

„V dnešnej relácii O 5 minút 12 mal povôdne vystúpiť spoločne s Alojzom Hlinom, Marianom Kotlebom a Tomášom Drukerom aj líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Vzhľadom na jeho chrípkové ochorenie sme RTVS požiadali o možnosť vystúpenia náhradníka za naše hnutie, ktorým bol Eduard Heger, predseda poslaneckého klubu a člen predsedníctva OĽaNO. RTVS s vystúpením náhradníka súhlasila. Rovnako s vystúpením náhradníka súhlasil aj prítomný Marian Kotleba,” píše sa v tlačovej správe na stránke OĽaNO.

Heger bol vraj už napudrovaný, keď sa to dozvedel

„Následne však vystúpenie náhradníka v O 5 minút 12 odmietol priamo Alojz Hlina, predseda Kresťanskodemokratického hnutia. Eduard Heger musel preto zo štúdia pred reláciou odísť a demokratická opozícia tak mala v diskusii o jedného zástupcu menej. Takéto správanie je v príkrom rozpore s očakávaniami voličov demokratickej opozície, ako aj so základmi slušného správania. Navyše sme doteraz zatiaľ nikdy nič podobné nezaregistrovali, keďže zastúpenie pre chorobu dosiaľ všetci bežne akceptovali,” vysvetľuje správa opozičného hnutia, ktorému šéfuje Matovič.

„Pána Hlinu som stretol v maskérni, kde on už sedel a pudrovali ho, povedal som mu, že Igor je chorý, že ho skolila choroba a poprosil ma, aby som ho zaskočil, že sa na reláciu tešil a požiadal ma, aby som ho v úvode ospravedlnil,” opisuje Heger situáciu v štúdiu. 

„Prekvapením pre mňa potom bolo, že po tom, ako som bol už napudrovaný a prichádzal som do štúdia, som sa dozvedel, že práve pán Hlina s mojou účasťou nesúhlasí. Tak som sa išiel s pánom Hlinom rozlúčiť, podal som mu ruku a odišiel som,” uzatvára Heger.

A čo na to samotný Matovič? Ten natočil video na balkóne, v ktorom označil prístup Hlinu za nehodný kresťana a konkretizoval, že taketo správanie považuje za “sebecké, arogantné a egomaniacké”.

„Čo už. Som veľmi nemilo prekvapený. Od Alojza síce môžete čakať čokoľvek, ale toto už prekvapilo aj mňa. Nerozumiem tomu, čo tým sledoval. On síce takto získal na úkor nášho hnutia pár minút v relácii navyše, ale celkovo sme ako opozícia stratili výrazný mediálny priestor v zápase s Kotlebom a Kaliňákovým poskokom Druckerom. Obávam sa, že tento ďalší nepochopiteľný výstup predsedu KDH jeho hnutiu skôr ublíži, ako pomôže. Ľudskosť, pokora a férové správanie sú totiž základné vlastnosti, ktoré ľudia očakávajú od politika, a tým dupľom od predsedu kresťanského hnutia,“ povedal Matovič.

Hlina: Chrípka? Natočil aj video v tričku na balkóne v decembri

Šéf KDH reagoval. A po vzore Matoviča si na svoj videoodkaz zvolil rovnako decembrový exteriér balkóna. V úvode videa podčiarkol, že Kotlebovi chcel povedať, “to, čo som mal na srdci, a možno som to povedal aj za niekoho iného”. 

A potom vysvetlil aj to ostatné: „Igor Matovič mal byť so mnou na diskusii 2. 12. v Bináriu, neprišiel. Dnes mal byť na diskusii v RTVS, neprišiel, lebo dostal chrípku. O tom, že ju dostal, natočil aj video v tričku na balkóne v decembri. Tak mu teda odpovedám tiež na balkóne, že náš súper je inde. Skoré uzdravenie.” 

Šéf KDH na Kotlebu so slovníkom Harabina

A ešte k nedeľnej diskusii v RTVS, o ktorej sme informovali TU

Je pravdou, že Hlina bol voči Kotlebovi mimoriadne ostrý a to až tak, že jeho slovník nebol práve najdiplomatickejší, použil napríklad slovo “úchyláci”, ktoré je typické skôr pre predsedu strany Vlasť Štefana Harabina.  

„Ak ma niekto zavolal do štúdia s Kotlebom, tak čo čakal, že sa s ním budem mojkať? Tradičná rodina v ponímaní ich lídra je vskutku inšpiratívna. Podľa vyjadrenia polície bol preverovaný zo zneužívania mladistvých. Verím, že som dnes rozprával aj za tých, ktorí nechcú, aby nám vládli úchyláci. Nechcú, aby nám vládol niekto, kto si dá na celú hruď vytetovať vstupnú bránu do Osvienčimu. Niekto, kto má na hrudi hákový kríž. Niekto, za koho vlády ukradli Pečniansky les,” týmito slovami zdieľal Hlina video, kde sú zostrihané jeho vyjadrenia na adresu Kotlebu.

Treba však objektívne uviesť, že ani líder ĽSNS Hlinu vôbec neštril, keď vracal jeho údery.

Autor: Ľudovít Kusal

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 25. októbra 2021 - 02:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img