streda, 8 decembra, 2021
1.1 C
Bratislava
ÚvodArénaNeziskovky a ich financovanie, klíma... Šichtařová spustila

Neziskovky a ich financovanie, klíma… Šichtařová spustila

„… v poslednom čase pozorujem aj sama na sebe, že ako sa viac polarizuje situácia v spoločnosti, tak to človeka svojím spôsobom, aj keď nechce, v podstate núti, aby sa v úvodzovkách trochu viac radikalizoval napríklad vo svojom vyjadrovaní. Konkrétny príklad: Keď povedzme používate, aspoň sa snažíte používať, nejaké fakty ako argumenty, snažíte sa argumentovať nejako číselne, niečím, čo máte naštudované, a nejaký váš názorový oponent vám na to odpovie spôsobom, že pretože máte iný názor, tak ste klamár, manipulátor a ruský agent, tak máte sklon reagovať podobnou mincou,“ povedala na úvod Šichtařová.

Potom hovorila o súčasnej generácii, ktorá podľa nej v spoločnosti rastie ako v bavlnke.

„Pretože v okamihu, keď ľudia začnú výdobytky spoločnosti považovať za svoje nároky, tak to nutne vedie k určitému posúvaniu morálky v tej spoločnosti, keď sa ľudia stávajú čím ďalej, tým viac sebeckými a myslia čím ďalej, tým viac na svoje vlastné potreby. A potom ich nezaujíma, čo ich deti, čo ich vnúčatá, čo ich starí rodičia atď.,“ poznamenala so slovami, že sa to uvažovanie vlastne scvrkáva na požiadavky v štýle: Ja mám nárok dostať byt. A nie: Ja si zarobím na byt.

Spoločnosť sa vraj posúva do nejakého socialistického vnímania spoločnosti a čoskoro prestane uspokojovať požiadavky všetkých.

Šichtařová sa tiež vyjadrila proti politickým neziskovkám, keď nechce, aby boli financované z verejných peňazí.

„… tým hovorím, že chcem, aby bol veľmi malý štát a aby štát nezasahoval do toho, akým spôsobom ľudia žijú. Politické neziskovky na rozdiel napríklad od politických strán majú to špecifikum, že sa snažia ovplyvňovať život v spoločnosti bez toho, aby však prešli testom volieb,“ podotkla Šichtařová s tým, že politické neziskovky presadzujú svoj politický názor na základe verejných peňazí bez prejdenia sitom volieb.

Šichtařová zdôraznila, že akýkoľvek politický názor by nemal byť platený z verejných peňazí. Ona sama by chcela, aby štát poskytoval výdavky do oblastí, kde štát má verejný záujem.

Klíma potom podľa jej slov nie je to, o čo sa treba starať v prvom rade. „My sa musíme klimatickým zmenám prispôsobiť. Čo však my musíme vyriešiť, je to, aby sme sa nezbavili našej slobody, aby nám zelení šialenci nevzali naše autá a naše byty,“ podčiarkla.

Obáva sa, aby ľudia neschudobneli natoľko, že sa nedokážu klimatickým zmenám prispôsobovať. Byť bohatý je podľa nej skrátka kľúč k tomu, ako mať dobrú klímu.

Centrálni bankári sa vraj nemajú správať ako ekológovia. „… ekonómovia, bankári, podnikatelia sa musia správať predovšetkým ekonomicky,“ dodala ekonómka, ktorá pomáhala s programom českého politického hnutia Trikolóra. To si ju podľa jej slov vybralo, nie ona si vybrala hnutie.

Celý rozhovor nájdete na webe Aktuálně.cz.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 19:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img