pondelok, 18 januára, 2021
-7.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Lajčák udelil ceny Vyslanec dobrej vôle šikovným a úspešným Slovákom. Získal ju...

Lajčák udelil ceny Vyslanec dobrej vôle šikovným a úspešným Slovákom. Získal ju aj známy automobilový dizajnér

“Príbeh za udeľovaním týchto cien je jednoduchý. Pri svojich cestách po svete mám unikátnu možnosť spoznať množstvo Slovákov, ktorí žijú či pracujú v zahraničí, ktorí dosiahli skvelé úspechy vo svojom odbore, ktorí sú uznávaní, rešpektovaní a neraz viac známi vo svete než doma na Slovensku,” povedal Lajčák.

Jozef Kabaň pri prevzatí svojho ocenenia povedal, že napriek tomu, že zo Slovenska v mladosti odcestoval, je hrdý na to, že je Slovákom.

“Žijeme vo fantastickej dobe, je to krásne obdobie, keď svet je otvorený. Máme možnosť nielen snívať, ale, čo je omnoho krajšie, aj žiť naše sny,” zhrnul.

Na snímke ocenený automobilový dizajnér pôsobiaci v Nemecku Jozef Kabaň počas slávnostného udeľovania ocenení Vyslanec dobrej vôle/Good will Envoy 2019 osobnostiam, ktoré šíria dobré meno Slovenska v zahraničí v Bratislave 12. decembra 2019. Zdroj: TASR

Ocenenie Vyslanec dobre vôle má potvrdiť, že Slováci nie sú len šikovní, ale aj vynachádzaví ľudia, ktorých nápady sú známe aj vo svete.

Ocenenie šéfa rezortu diplomacie má byť vyjadrením vďaky mimoriadne úspešným Slovenkám a Slovákom, ktorých pracovné úspechy prispievajú k budovaniu dobrého mena našej krajiny.

“Rozhodli sme sa, že budeme ich príbehy prostredníctvom tohto ocenenia približovať aj verejnosti na Slovensku. Jednak preto, aby sme vám poďakovali za to, čo ste dosiahli, a povedali, že sme na vás hrdí, jednak preto, aby sme vám dali možnosť svoj životný príbeh predstaviť na Slovensku, kde niekto o vás vie, ale širšia verejnosť dosť často aj nie tak, ako by ste si zaslúžili. No a aj preto, lebo ste inšpiráciou pre mladých ľudí, ktorí hľadajú svoje uplatnenie vo svete, a vy ste príkladom toho, že vedomosti a tvrdá práca sa presadia všade vo svete,” dodal Lajčák.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 +573 Dnes Úmrtí 3,474 +57 Dnes Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 18. januára 2021 - 01:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky