sobota, 3 decembra, 2022
2.2 C
Bratislava
ÚvodArénaZneužíva Richter ministerstvo na kampaň? Smer je bohatá strana. Konanie ministra je...

Zneužíva Richter ministerstvo na kampaň? Smer je bohatá strana. Konanie ministra je o to trápnejšie, tvrdí Mihál

“Informácie v letákoch nie sú ani urgentné, ani aktuálne. Slúžia iba na propagáciu ministra Richtera počas volebnej kampane,” zdôraznil Nechala.

Koalícia avizovala, že využije dostupné právne prostriedky, aby bránila zneužívaniu verejných funkcií v prospech politickej strany Smer-SD.

“Podáme návrh na konanie na výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Je zrejmé, že Richter využil svoju funkciu a právomoci na získavanie výhod v prospech vlastnej politickej strany. Používal aj symboly spojené s výkonom svojej funkcie na osobný prospech,” tvrdí Nechala.

Koalícia iniciuje konanie aj pred Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán a na Ministerstve vnútra SR.

Zákon o volebnej kampani zakazuje činnosť iných subjektov na podporu alebo v neprospech politických strán a kandidátov v čase ustanovenom na volebnú kampaň.

Podpredseda Spolu a expert koalície na sociálne veci Jozef Mihál zdôraznil, že je obzvlášť smutné, ak politici zneužijú verejné zdroje určené na sociálnu politiku a podporu rodín.

“Smer-SD je bohatá politická strana s vysokým príspevkom na činnosť zo štátneho rozpočtu. Majú dosť straníckych peňazí na štedrú volebnú kampaň. Konanie ministra Richtera je o to trápnejšie,” dodal Mihál.

Richter už v piatok (13.12.) počas tlačovej konferencie k právnym zmenám od januára 2020 avizoval, že ministerstvo dá tieto letáky tlačiť, “aby ľudia o nich vedeli, lebo opatrení je od 1. januára relatívne veľmi veľa”.

“Nepamätám si obdobie, kedy bolo toľko otázok, dotazov k jednotlivým zákonom. Možno to súvisí s tým, že všetky neboli vládne, boli aj poslanecké a neboli natoľko verejnosti jednotlivé opatrenia známe,” uviedol v súvislosti s novelami Richter.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -