utorok, 29 novembra, 2022
2.4 C
Bratislava
ÚvodArénaNepoznáme pôvod zmeny klímy, tvrdil Putin na výročnej tlačovke

Nepoznáme pôvod zmeny klímy, tvrdil Putin na výročnej tlačovke

“Nikto nepozná pôvod globálnej klimatickej zmeny,” povedal Putin novinárom na začiatku svojej v poradí už 15. výročnej tlačovej konferencie konajúcej sa v moskovskom Medzinárodnom obchodnom centre. “Vieme, že v priebehu dejín si naša planéta prešla obdobiami otepľovania a ochladzovania a môže to závisieť od procesov vo vesmíre,” uviedol Putin.

Globálna klimatická zmena predstavuje pre Rusko výzvu a môže ohroziť ruské mestá ležiace na permafroste za polárnym kruhom, citovala Putina agentúra AP. Klimatické zmeny spôsobujú požiare, ničivé záplavy a ďalšie negatívne dôsledky, povedal a zdôraznil, že Rusko dodržiava parížsku klimatickú dohodu, ktorej cieľom je spomaliť globálne otepľovanie.

Otepľovanie v Rusku prebieha podľa Putina dvakrát rýchlejšie ako je celosvetový priemer, napísala agentúra DPA. Ruské ministerstvo životného prostredia pred troma mesiacmi zverejnilo podobnú správu a uviedlo, že uplynulé štyri roky boli najteplejšími od čias, keď sa začali zaznamenávať hodnoty teploty na celom svete. V správe ministerstva sa uvádza, že jedným z hlavných faktorov zodpovedných za klimatickú zmenu je nárast koncentrácie skleníkových plynov.

Na tlačovú konferenciu ruského prezidenta sa akreditoval rekordný počet 1895 novinárov. Väčšinu z nich tvoria novinári z ruských médií, prítomní sú však aj spravodajcovia zo zahraničia. Vlani prišlo na konferenciu, ktorá sa konala 20. decembra a trvala tri hodiny a 43 minút, 1702 novinárov. Putin zodpovedal otázky z 53 médií.

Doposiaľ Putin uskutočnil už 14 tlačových konferencií. Sedem z nich sa konalo v rokoch 2001-2008 (okrem roku 2005) a ďalších sedem v rokoch 2012-2018. Od mája 2008 do mája 2012, keď bol Putin premiérom, každoročné tlačové konferencie neusporiadaval. K tradícii sa však vrátil po znovuzvolení do funkcie hlavy štátu v roku 2012.

 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -