sobota, 23 januára, 2021
2.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Ako to bolo s vojenskou pomocou USA Ukrajine. Ten telefonát...

Ako to bolo s vojenskou pomocou USA Ukrajine. Ten telefonát…

Z dvoch e-mailov, ktoré zverejnilo CPI, vyplýva, že vysokopostavený predstaviteľ Bieleho domu Mike Duffey sa 91 minút po telefonáte oboch lídrov z dňa 25. júla spojil s predstaviteľmi amerického ministerstva obrany a prikázal im “odložiť” americkú vojenskú pomoc pre Kyjev.

„Vzhľadom na citlivý charakter danej požiadavky si budem vážiť, ak ju obmedzíte len na úzku skupinu ľudí, ktorí sú schopní ju vyplniť,” píše sa ďalej vo zverejnenom e-maile.

Podanie žaloby na Trumpa súvisí s obvineniami, že zastavil americkú vojenskú pomoc Ukrajine, aby ju donútil spustiť vyšetrovanie proti svojmu možnému rivalovi v budúcoročných prezidentských voľbách Joeovi Bidenovi a jeho synovi Hunterovi.

Členovia Snemovne reprezentantov amerického Kongresu, v ktorej majú väčšinu demokrati, v stredu následne rozhodli o podaní ústavnej žaloby na prezidenta Trumpa vo veci zneužitia právomocí a marenia vyšetrovania vedeného Kongresom.

Uznať prezidenta za vinného a odvolať ho z úradu však môže až druhá komora Kongresu, Senát, kde však majú väčšinu republikáni, ktorí impeachment prezidenta svorne odmietajú.

Proces s prezidentom na pôde Senátu by mal odštartovať v januári budúceho roka, čo by však mohli skomplikovať pretrvávajúce spory medzi demokratmi a republikánmi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 23. januára 2021 - 23:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky