nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna V Humennom sa navečerajú aj ľudia bez domova. Pomôže Červený kríž

V Humennom sa navečerajú aj ľudia bez domova. Pomôže Červený kríž

„Nápad vznikol spontánne, keď nám cukrárky zo Sladkých anjelov začali piecť perníky. My sme ich na vianočných trhoch ponúkali za istý príspevok, ktorý sme premenili na štedrovečerné večere pre ľudí žijúcich na ulici alebo na okraji spoločnosti,” vysvetlila pôvod myšlienky varenia kapustnice pre núdznych Knapiková.

Výťažok z predaja perníkov tento rok podľa jej ďalších slov predstavoval sumu 400 eur. Ako doplnila, na nákup surovín na kapustnicu i na ďalšie potraviny do darčekových škatúľ táto suma postačuje. “V škatuli je všetko, čo by malo byť na štedrovečernom stole. Jej obsah prispôsobujeme aj podmienkam, v ktorých jednotliví obdarovaní žijú,” doplnila s tým, že obdarovaných jednotlivcov či celé rodiny majú už tradične vytypovaných s pomocou starostov okolitých obcí, ktorí s ÚS SČK Humenné spolupracujú. Rozvoz balíčkov zabezpečuje ÚS SČK na vlastné náklady.

Záujem o prípravu štedrovečerných balíčkov zo strany dobrovoľníkov je podľa Knapikovej veľký. V pondelok 23. decembra sa ich na príprave podieľalo 12.

„Núdzu o dobrovoľníkov naozaj nemáme. Povedali sme si, že v roku 2020 sa budeme venovať zaškoľovaniu obyvateľstva a umožníme mu aspoň chvíľku pracovať dobročinne. Je to pekné a je to vzájomné. Červený kríž je veľmi vďačný za každú minútu každého dobrovoľníka,” dodala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -