Sulík: Strana nie je mafiánska rodina. Zakročil som rýchlo a konflikt ukončil

  0
  Na snímke Richard Sulík (Autor: TASR)

  Konflikt som rýchlo ukončil

  „Vôbec to neboli najväčšie otrasy. Tým, že som zakročil rýchlo, podarilo sa interné konflikty rýchlo ukončiť,“ reagoval Sulík na odchody viacerých predstaviteľov SaS v tomto roku. Podľa neho je úplne bežné, že ľudia odchádzajú a prichádzajú.

  „Neviem, prečo si niekto myslí, že strany musia byť ako mafiánske rodiny, že ak do nej vstúpi, tak až do smrti neodíde,“ skonštatoval pre TASR Sulík.

  SaS opustili viacerí členovia

  SaS v októbri 2019 opustili viacerí členovia, medzi nimi aj podpredsedovia SaS Jana Kiššová či Ľubomír Galko. Stranu opustili po pretrvávajúcich nezhodách so Sulíkom a tiež po tom, ako bol schválený návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb, na ktorom osobnosti okolo Galka nefigurovali.

  Zo strany tiež bola vylúčená dovtedajšia predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

  SaS je stabilizovaná a konsolidovaná

  „Urobili sme všetko pre to, aby bola SaS stabilizovaná a skonsolidovaná. Práve preto sme sa pustili do riešenia interných problémov, aby bol náš poslanecký klub aj po voľbách stabilný,“ skonštatoval Sulík. Doplnil, že ich kandidátka je vysoko kvalitná.

  „Oslovoval som ľudí, ktorí v živote niečo dokázali, majú za sebou príbeh a nemajú za sebou žiadne škandály, a najmä majú rovnaké videnie ako SaS, čiže viac slobody, viac zodpovednosti a menej daní,“ doplnil šéf SaS.

  Úspechy strana SaS

  Za úspech okrem iného považuje Sulík návrh SaS, ktorým sudca kandidujúci v parlamentných voľbách či eurovoľbách prichádza o funkciu sudcu. Opozičný návrh schválili v tomto roku v parlamente.

  Sudcovia tak nemôžu kandidovať na kandidačnej listine politickej strany či hnutia. Poslanci tiež schválili novelu z dielne SaS, ktorou zaniká nárok na vyplácanie platu poslancovi Národnej rady SR, keď bude právoplatne odsúdený za trestný čin.

  Pozitívne bolo podľa Sulíka aj zastavenie „nekontrolovateľnej“ ťažby v lesoch či zrušenie dane pre obchodné reťazce, na ktorú podľa svojich slov upozorňoval Európsku komisiu. „Okrem toho sme upozornili na množstvo pochybných tendrov,“ uzavrel šéf SaS.

   

  - Reklama -