utorok, 3 augusta, 2021
21.8 C
Bratislava
ÚvodArénaSólymos je spokojný s prácou svojho rezortu. Žiaľ, nepodarilo sa toto...

Sólymos je spokojný s prácou svojho rezortu. Žiaľ, nepodarilo sa toto…

„Za tieto roky sme posunuli ministerstvo životného prostredia v pomyselnom rebríčku významnosti rezortov omnoho vyššie,” uviedol Sólymos v rozhovore pre TASR.

Spomenul, že ministerstvu sa podarilo presadiť novelu zákona o ochrane prírody, zákon Lex Žitný ostrov, založenie enviropolície či zálohovanie PET fliaš.  

„Najviac som asi pyšný na zálohovanie, pretože zálohovanie sa snažili presadiť viacerí politici vrátane niektorých mojich predchodcov,” hovorí minister.

Myslí si, že pri presadzovaní zálohovania mu “žičila aj doba”. Na začiatku bol odpor, ale nakoniec sa podľa Sólymosa aj značná časť výrobcov postavila k tomu zodpovedne.

Za pozitívum berie aj to, že na ministerstvo priviedol mladých ľudí, analytikov, ktorí rezortu dodali nový elán.

„Založili sme Inštitút environmentálnej politiky. Mladí analytici doniesli nový pohľad, vytvorili nové strategické materiály,” povedal šéf envirorezortu.

Neúspechom je pre neho nedokončenie zonácie TANAP-u.

„Ide o cieľ, o ktorom som hovoril, že ho dosiahneme. Veľa sme sa na tom narobili, mali sme na to dobre našliapnuté, nepodarilo sa,” hovorí.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -