štvrtok, 25 februára, 2021
7.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Pellegrini reaguje na rozhodnutie irackého parlamentu. Vydal inštrukciu veľvyslancovi SR v NATO

Pellegrini reaguje na rozhodnutie irackého parlamentu. Vydal inštrukciu veľvyslancovi SR v NATO

Iracký parlament v nedeľu schválil uznesenie, ktoré žiada ukončenie prítomnosti zahraničných vojakov v krajine. Informovala o tom agentúra AP.

Uznesenie je reakciou na americký letecký útok v Iraku, pri ktorom v piatok prišiel o život iránsky generál Kásem Solejmání.

Kásem Solejmání. Zdroj: TASR/AP

Zákonodarcovia irackú vládu žiadajú, aby zrušila platnosť dohody, na základe ktorej Washington od roku 2014 posiela do Iraku vojakov s cieľom pomáhať v boji proti extrémistickej organizácii Islamský štát (IS).

Pellegrini na nedeľňajšom tlačovom brífingu po stretnutí s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek, s ktorými hovoril o situácii v Iraku, avizoval, že ak iracké orgány rozhodnú o tom, že na ich území nemajú pôsobiť príslušníci cudzích armád, slovenskí vojaci v Iraku nebudú ostávať.

V Iraku pôsobí sedemčlenná skupina slovenských vojakov, ktorí plnia úlohy v rámci výcvikovej misie NATO. Otázka ich stiahnutia sa otvorila po vyostrení situácie v regióne, ku ktorému došlo po piatkovom incidente.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 +2,438 Dnes Úmrtí 6,859 +84 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 25. februára 2021 - 10:56 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky