štvrtok, 25 februára, 2021
12.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Hrnko dal Trumpovi odporúčanie: Tento film by si mal pozrieť opäť

Hrnko dal Trumpovi odporúčanie: Tento film by si mal pozrieť opäť

„Keď Napoleon Bonaparte dal roku 1804 uniesť z Nemecka, neskôr odsúdiť a popraviť vojvodu d'Enghien, vtedy hlavu rojalistickej francúzskej opozície v zahraničí, gróf Talleyrand, Napoleonov minister zahraničných vecí vtedy povedal, že to nebol zločin, to bolo viac ako zločin, to bol omyl,“ uvádza Hrnko príklad z čias Napoleona a vysvetľuje aj prečo.

Zdroj: Facebook/Anton Hrnko

Podľa neho toto vyjadrenie mimoriadne pasuje aj na to, čo sa stalo tesne po Novom roku na Blízkom východe.

„Americký atentát na vysokého predstaviteľa Iránu, generála Solejmániho, predstaviteľa štátu, s ktorým nie sú oficiálne vo vojnovom stave, nebol len porušením medzinárodného práva a práva každého človeka na život, ale hrubým politickým omylom, z ktorého sa bude svet len ťažko spamätávať!“ konštatuje poslanec SNS.

Národniar zároveň odporúča prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi pozrieť si film Sedem statočných v prípade, že by si myslel, že spomínaným činom sa zlepšili jeho pozície.

„Aj tam bol jeden pištoľník, ktorý si vyrobil toľko nepriateľov, až nakoniec stratil o nich prehľad. Ako skončil? Treba si to pozrieť!“ odporúča hlave USA.

Hrnko, ktorý je vyštudovaný historik, spomína aj anekdotu z bitky pri Waterloo. „Vtedy dobehol za Weilingtonom veliteľ delostrelectva a pýtal sa ho, či majú vystreliť na Napoleona, ktorý sa pohyboval na prednej línii a bol v dostrele britského delostrelectva. Wellington vtedy odpovedal: Samozrejme, že nie! Velitelia nie sú tu na to, aby sa po nich strieľalo,” píše poslanec v statuse.

Na snímke Donald Trump. TASR/AP

A sám potom potvrdzuje: „Veru tak! Velitelia a predstavitelia štátov, najmä, keď sú to členské štáty OSN a nie sú vo vojnovom stave, nepatria na zoznamy potenciálnych cieľov.“

Zdôrazňuje, že je to v rozpore so všetkými elementárnymi zákonmi, s prirodzeným i medzinárodným právom.

„Každý, najmä však malé štáty, by si mali ctiť medzinárodné právo. Len takým spôsobom sa malé štáty nestanú fackovacími panákmi silných a mocných,“ upozorňuje.

A na záver svojho statusu poučne dodáva: „Gavrilo Princip si nemusel vedieť domyslieť dôsledky svojho konania, keď strieľal na Františka Ferdinanda. Americký prezident a jeho poradcovia si však dôsledky svojho konania musia vedieť domyslieť. Ak si to skalkulovali podľa svojich cieľov, tak pánboh s nami!“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 +2,438 Dnes Úmrtí 6,859 +84 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 25. februára 2021 - 20:07 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky