štvrtok, 22 apríla, 2021
9 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Desiatky mŕtvych a zranených! Pohreb Solejmáního má takýto tragický scenár

VIDEO Desiatky mŕtvych a zranených! Pohreb Solejmáního má takýto tragický scenár

Tlačenica vznikla po tom, ako sa dal do pohybu pohrebný sprievod ulicami Kermánu. Na internete sa objavili prvé videozábery zachytávajúce bezvládne telá ležiace na ceste a iných ľudí, ktorí kričia a snažia sa obetiam pomôcť.

Iránska štátna televízia informovala o počtoch obetí vo svojej internetovej správe bez uvedenia zdroja.

Riaditeľ iránskych záchranných služieb Pírhosejn Kólívand predtým telefonicky potvrdil, že tlačenica v Kermáne si vyžiadala mŕtvych a zranených.

Vzhľadom na obavy vyvolané početnosťou zhromaždeného davu iránske úrady ďalšie pohrebné obrady následne odložili, informovala podľa AP polooficiálna tlačová agentúra ISNA.

V správe sa nespomínalo, kedy by mali byť ostatky generálmajora po zmene programu pochované.

Solejmáního, veliteľa jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd, zabili minulý piatok americké sily pri útoku dronom neďaleko letiska v irackom hlavnom meste Bagdad.

Operáciu nariadil prezident Spojených štátov Donald Trump, ktorý Solejmáního obvinil z prípravy útoku na amerických diplomatov a vojakov v Iraku. Irán za to prisľúbil “tvrdú odplatu”.

Solejmáního ostatky previezli do Kermánu v noci na pondelok. Očakáva sa, že na miestnom cintoríne mučeníkov ich pochovajú medzi 14.00 a 16.00 h miestneho času (11.30-13.30 h SEČ).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 377,473 +764 Dnes Úmrtí 11,304 +60 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,869 Last updated: 22. apríla 2021 - 02:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -