pondelok, 1 marca, 2021
2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Polícia na sociálnych sieťach: Lučanský to hodnotí takto

Polícia na sociálnych sieťach: Lučanský to hodnotí takto

 “Obzvlášť ma teší, keď naše sociálne siete pomáhajú občanom v núdzi, či už rýchlym zodpovedaním ich dôležitých otázok, alebo sú získavané priamo poznatky vedúce k záchrane ľudských životov či k vypátraniu hľadaných osôb,” uviedol Lučanský.

Medzi úspechy súvisiace s aktivitou na sociálnych sieťach polícia zaradila napríklad identifikáciu osôb v prípade zabitého Srba v centre Bratislavy, vypátranie dvoch nezvestných dievčat vo veku 14 a 15 rokov či nájdenie muža, ktorý rozbil vchodové dvere nemocnice.

“Z najzávažnejších prípadov môžeme uviesť komunikáciu s občanom SR v zahraničí, ktorý sa cítil byť vykorisťovaný nútenou prácou, čo bolo následne odstúpené partnerskému orgánu v danej krajine, alebo komunikáciu s osobami uvažujúcimi nad samovraždou,” priblížila hovorkyňa.

Okrem hlavnej facebookovej stránky s názvom Polícia Slovenskej republiky komunikuje polícia s občanmi aj prostredníctvom stránok ôsmich krajských riaditeľstiev PZ SR.

Samostatná stránka je venovaná varovaniam pred hoaxmi a podvodmi. Vlani vznikol tiež policajný Instagram. Polícia pripomína, že ani jej sociálne siete nie je možné zneužívať na posielanie falošných a “vtipných” správ.

Odosielatelia boli podľa nej vždy vypátraní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 01:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky