Čaputová naliehavo vyzýva. Prekonajte pocit frustrácie. Máte v rukách veľkú príležitosť

  0
  Zuzana Čaputová (Autor: TASR)

  Všetci by sme si mali uplatniť svoje volebné právo

  Parlamentné voľby považuje prezidentka za veľkú príležitosť rozhodnúť o budúcnosti Slovenska. Žiada preto ľudí, aby šli voliť. “U niektorých z vás to bude možno jednoduché rozhodnutie, u niektorých to chce možno prekonať aj pocit frustrácie alebo rôzne dilemy. Za každých okolností sa vás však budem snažiť motivovať, aby sme si všetci svoje volebné právo uplatnili.

  Nech už budete počas volieb kdekoľvek – doma alebo v zahraničí,” napísala Čaputová na sociálnej sieti.

  Kampaň by nemala byť o osobných útokoch

  Prezidentka by si podľa svojich slov priala, aby kampaň pred voľbami bola čo najviac o témach, problémoch v krajine a ich riešeniach, nie o osobných útokoch.

  “Apelujem na to, aby sme vážili slová a rozmýšľali, akým tónom hovoríme k verejnosti, pretože všetci sme spoluzodpovední za to, akú atmosféru v spoločnosti vytvárame,” povedala v rozhovore pre TASR.

  Zostaňte srdcom doma aj počas volieb

  Čaputová upozornila, že na podanie žiadosti o voľbu poštou zo zahraničia zostávajú už len dva dni. “Zostaňte srdcom doma aj počas volieb a urobte tých pár nevyhnutných krokov k tomu, aby aj váš hlas mohol prispieť k tomu, ako bude vyzerať Slovensko po voľbách,” pripomenula.

  Návod na podanie žiadosti cez aplikáciu ponúkajú na svojich webových stránkach aj iniciatívy Srdcom doma a Slovensko Digital.

  Poštou môžu voliť plnoletí občania SR bez trvalého pobytu na Slovensku, ale aj občania s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí v krajine v čase volieb nebudú. Žiadosť nájdu na webstránke ministerstva vnútra.

  Volič s trvalým pobytom na Slovensku musí poslať žiadosť o voľbu poštou obci, kde má trvalý pobyt. Volič bez trvalého pobytu na Slovensku musí elektronickú žiadosť poslať na emailovú adresu volby@minv.sk.

  Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Voľby do Národnej rady SR budú stáť viac ako 12,6 milióna eur. Na Slovensku máme vyše štyroch miliónov oprávnených voličov.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu