utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodArénaBlokády naprieč Slovenskom trvajú. Štrajk autodopravcov ovplyvňuje aj verejnú dopravu. Takto to...

Blokády naprieč Slovenskom trvajú. Štrajk autodopravcov ovplyvňuje aj verejnú dopravu. Takto to dnes vyzerá na cestách

V Žiline bude v piatok do 20.00 h úplne uzavretá cesta I/18 na ulici Košická v obidvoch smeroch za križovatkou s Ulicou sv. Cyrila a Metoda (zjazdná rampa z Ulice sv. Cyrila a Metoda zo sídliska Vlčince v smere na Martin).

Prejazd umožnia výhradne vozidlám záchranných zložiek.

Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík. Pre štrajk autodopravcov sú blokované aj ďalšie slovenské cesty.

“Miesto odporúčame osobnej doprave a autobusom obchádzať po ceste III/2084 – ulica Pri celulózke.

Zároveň žiadame vodičov motorových vozidiel, aby sa vyhli mestu Žilina z dôvodu blokovania dopravy autodopravcami a využili iné alternatívne dopravné trasy,” doplnil Moravčík.

V súvislosti so štrajkom polícia vyzýva vodičov nákladných motorových vozidiel, aby sa Ružomberku z tohto dôvodu vyhli, alebo aby v jazde v smere Banská Bystrica- Ružomberok-Košice využili prejazd cez horský priechod Čertovica.

Bratislavskí policajti upozorňujú vodičov, že podľa aktuálnych informácií od organizátora verejného zhromaždenia autodopravcov je približne od 09.00 h až do odvolania zablokovaný hraničný priechod Kúty – Brodské, a to v smere z Českej republiky na Slovensko. Blokovaná bude len nákladná doprava. Informujú o tom na sociálnej sieti.

Polícia tiež avizovala, že v piatok je podľa aktuálnych informácií od organizátora zhromaždenia naďalej blokovaná Rožňavská ulica v Bratislave.

Predbežne, od 10.00 h do odvolania, má dôjsť na Rožňavskej ulici k úplnému zablokovaniu cestnej komunikácie v úseku v smere do mesta.

Úsek Rožňavská ulica – smer z mesta bude prejazdný pre individuálnu dopravu len v jednom jazdnom pruhu. Policajti budú informácie priebežne aktualizovať.

Ako sme vás už informovali, autodopravcovia blokujú cesty aj na východe republiky. Od 8.00 h blokujú cestu v košickej Šaci v smere na Rožňavu. Trvať by mala 12 hodín s tým, že prejazd bude umožnený jedine záchranným zložkám.

Piatkový štrajk autodopravcov ovplyvňuje aj verejnú dopravu. Autobusy prímestskej dopravy na linkách Košice – Seňa nepremávajú a zmeny hlásia aj v košickej mestskej hromadnej doprave (MHD).

„Obmedzenia budú pravdepodobne až do ukončenia štrajku, približne do 20.00 h, a týkajú sa najmä obcí Seňa, Kechnec, Milhosť, Tornyosnémeti a Hidasnémeti. Cestujúci na autobusovej stanici v Košiciach sú o obmedzení informovaní aj zvukovým hlásením,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) na sociálnej sieti pripomína, že z dôvodu štrajku autodopravcov je uzatvorená križovatka v mestskej časti Košice-Šaca.

„V úseku dôjde k zdržaniu liniek 26 a 52, pričom linka 26 bude odklonená cez Učňovskú ulicu,“ uvádza.

Štrajk, ktorý vyhlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a podporila ho Iniciatíva poľnohospodárov, trvá od utorka (7. 1.) v Bratislave, Košiciach i na Orave. 

Únia hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov a žiada 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia jeho nového správcu.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 18:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -