Trump: Solejmání zrejme plánoval útoky na štyri ambasády USA

  0
  D. Trump (Autor: TASR)

  “Môžem prezradiť, že sa domnievam, že pravdepodobne malo ísť o štyri veľvyslanectvá,” povedal Trump v rozhovore pre televíznu stanicu Fox News, ktorý má byť v plnom rozsahu odvysielaný v piatok večer miestneho času. “Pravdepodobne sa to malo týkať ambasády v Bagdade,” naznačil.

  Iránske revolučné gardy vypálili v stredu v skorých ranných hodinách miestneho času rakety na dve základne v irackých provinciách Anbár a Arbíl, kde sa nachádzajú príslušníci amerických a spojeneckých ozbrojených síl. Útok bol odvetou za minulotýždňové zabitie iránskeho generálmajora Kásema Solejmáního pri cielenom útoku americkej armády blízko letiska v hlavnom meste Iraku.

  Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v piatok pred novinármi zopakoval, že Solejmání plánoval bezprostredne hroziaci “veľkorozmerný útok proti americkým záujmom” na Blízkom východe. Spojené štáty podľa neho získali “špecifické informácie” o tomto pláne, ktorého terčom mali byť objekty ako veľvyslanectvá či vojenské základne “po celom regióne”.

   

  - Reklama -