Andruskó potvrdil fotky. Ide o o jeden z kľúčových nepriamych dôkazov, hovorí Lipšic

  0
  Na snímke Zoltán Andruskó v sprievode polície (Autor: TASR)

  Dve fotky mala Alena Zs. ukázať Andruskóovi počas prípravy na vraždu novinára vo svojom laptope, do ktorého dala USB kľúč. Na ňom bola aj obšírna správa o Kuciakovom dennom režime.

  „Na fotke je Ján Kuciak na autobusovej zastávke… Je to fotka, ako ide z práce Kuciak na autobus,” opisoval Andruskó fotky, ktoré mu ukázal prokurátor. Niektoré fotky nepoznal.

  K sledovaniu novinárov sa na svojom webe priznal niekdajší príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Tvrdí, že sledovanie vykonával na objednávku Mariana K.

  „Tento vecný dôkaz je jeden z kľúčových nepriamych dôkazov, ktorý usvedčuje Mariana K.,” uviedol Lipšic. Keďže sú fotky z USB kľúča, ktorý našli u Mariana K., považuje to za líniu medzi ním, Alenou Zs., Andruskóom a vykonávateľmi vraždy.

  Marian Kočner. Zdroj: TASR

  Hovoril o vzťahu Kočnera a politikov, spomenul aj Fica

  Andruskó vo výpovedi rozprával aj o vzťahoch Mariana K. s politikmi.

  „Keby nemal Marian K. také vzťahy s políciou a Smerom-SD, tak by sa to nikdy nestalo… Presne mi opísala vzťahy pána Kočnera s politikmi Smeru. S pánom Glváčom, s pánom Ficom, s pánom Počiatkom, Kaliňákom, Gašparom. Hovorila mi, že pán Marian K. má informácie z prvej ruky,” povedal.

  Preto sa podľa svojich slov bál ísť na políciu, keď si u neho Alena Zs. najprv objednala vraždu prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku. Pocit sa mal umocniť, keď chcel objednávku vrátiť a Alena Zs. mu povedala, že Marian K. dal už toľko úplatkov, že im už dlhuje státisíce, a nielen 20 000 eur. Dostal preto ľahšiu úlohu ako Žilinkovu vraždu, a to vraždu Jána Kuciaka.

  Na jeho slová reagovala Alena Zs. Tvrdí, že nevypovedal pravdivo, a upozornila na viacero rozporov medzi jeho utorkovou výpoveďou a výpoveďami z prípravného konania. Rozpory sa týkali napríklad toho, kto fotil fotografie z jej laptopu na Andruskóov telefón. Najprv hovoril, že on sám, teraz, že to robila ona. Myslí si, že svoju výpoveď modifikoval podľa medializovaných informácií a že si ešte ako obvinený mohol naštudovať výpovede.

  Splnomocnenec poškodenej Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica zase poukazuje na to, že Andruskó nemá dôvod klamať, keď už bol za tento čin právoplatne odsúdený.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu