utorok, 29 novembra, 2022
2.4 C
Bratislava
ÚvodArénaNa hony smrdia inšpiráciou vo fašizme. Pellegrini upozorňuje na extrémistov, sľubuje aj...

Na hony smrdia inšpiráciou vo fašizme. Pellegrini upozorňuje na extrémistov, sľubuje aj benefity. Smer rokuje

Pellegrini zdôraznil, že Smer – SD je jedinou nespochybniteľnou sociálnou demokraciou na Slovensku.

„Za Smer dnes hovoria jeho skutky, konkrétne opatrenia pre ľudí, ktoré dvanásť rokov zlepšovali ich každodenný život. Sme vypočítateľnou, demokratickou, stabilnou a ľavicovou stranou,“ podotkol.

Kritizoval opozíciu, poukázal na jej hádky, jej navrhované riešenia označil za neuskutočniteľné. Nesúhlasí so zámermi opozície zrušiť sociálne opatrenia presadené Smerom – SD.

„Toto nie je cesta pre budúcnosť sociálneho štátu. Naopak, táto cesta by sociálny štát pochovala,“ uviedol.

ĽSNS neplní sľuby, pestujú rodinkárstvo…

Upozornil na extrémistické sily. „Sľubujú poriadok a jednoduché riešenia, na hony smrdiace inšpiráciou vo fašistických režimoch,“ povedal Pellegrini. 

ĽSNS podľa jeho slov vo vedení Banskobystrického kraja už ukázala, že neplnia sľuby, pestujú rodinkárstvo a pre ich chyby prišiel kraj o eurofondy.

V súvislosti so zdravotníctvom povedal, že ho nepovažuje za zaostalé, poukázal na obnovu nemocníc. Zdôraznil však potrebu lekárov.

„Potrebujeme viac lekárov, pripravených ostať na Slovensku a zlepšovať slovenské zdravotníctvo. Už počas súčasnej vlády sa zvýšil počet študentov medicíny a som rád, že sa k rovnakému kroku zaväzujeme aj do budúcnosti,“ povedal.

Premiér Pellegrini prichádza na konferenciu Smeru. Zdroj: TASR

V prípade prorodinných opatrení spomenul, že došlo k zvyšovaniu materskej, rodičovského príspevku, predĺženiu OČR, zaviedli sa obedy zadarmo. Tieto kroky podľa Pellegriniho výrazne pomohli rodinám s deťmi.

„Musíme v tomto trende pokračovať, pretože Slovensko je vážne ohrozené demografickou krízou,“ zdôraznil.

Za jeden povraz

Pellegrini upozornil aj na oblasť digitalizácie, klimatické zmeny a starnúcu populáciu. Svet sa podľa jeho slov mení a zmeny čakajú aj Slovensko. Môžu to byť podľa neho zmeny nezodpovedné, ktoré nebudú brať ohľad na ľudí a budú len pre úzku skupinu vyvolených a bohatých, alebo to budú zmeny zodpovedné, sprevádzané dlhodobou víziou Slovenska na desaťročia dopredu.

„Je našou povinnosťou takúto víziu ponúkať a takúto zodpovednú zmenu Slovensku priniesť,“ povedal premiér, ktorý pri Smere – SD hovorí o zodpovednej zmene.

V prejave zdôraznil aj potrebu národného zmierenia.

„Sme jeden národ a najsilnejší sme vždy vtedy, keď ťaháme za jeden povraz. A preto znovu povedzme, že chceme jednotné a zmierené Slovensko. Chceme sociálne spravodlivé Slovensko, ktoré posilňuje a upevňuje medzigeneračnú solidaritu. Chceme Slovensko, ktoré dokáže zabezpečiť dôstojnú jeseň života pre svojich seniorov a poctivé podmienky pre pracujúcich,“ uviedol Pellegrini.

Volá aj po rovnakých možnostiach pre každého občana, bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza.

O spravodlivom Slovensku, kde pravidlá platia rovnako pre všetkých.

„Chceme Slovensko, ktoré je bezpečnou domovinou pre svojich občanov,“ doplnil.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -