Ostro sledovaný proces pokračuje. Súd chce dnes vypočuť Haščáka aj Bödöra

  0
  Vypovedať budú Jaroslav Haščák, aj Norbert Bödör. (Autor: TASR)

  S Kočnerom sa poznám približne 15 rokov

  Haščák pred vyšetrovateľom potvrdil, že sa pozná s obžalovaným Marianom Kočnerom približne 15 rokov. Mesiac pred vraždou novinára mu mal vulgárne napísať, že pracuje na niekoho odstránení.

  Na snímke Jaroslav Haščák. Zdroj: TASR

  Podľa Haščákových slov z prípravného konania rozprával o dnes už bývalom vyšetrovateľovi kauzy Gorila Lukášovi Kyselicovi a jeho odstavení z vyšetrovania prípravy vraždy Sylvie Volzovej. Z tej je obžalovaný exriaditeľ TV Markíza Pavol Rusko.

  Vypovedať príde aj Bödör

  Vypovedať má v pondelok pred súdom aj Bödör, ktorý sa podľa niekdajšieho príslušníka Slovenskej informačnej služby a exnovinára Petra Tótha skladal spolu s Marianom Kočnerom na sledovanie novinárov.

  Tóthovi sa mal zveriť aj so záujmom sledovať opozičných politikov aj členov Smeru-SD. Tóth je presvedčený, že sa Bödör na objednávke vraždy Kuciaka nepodieľal, mal však pravidelné informácie zo stavu vyšetrovania.

  Na snímke svedok Peter Tóth. Zdroj: TASR

  Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček.  Marian Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

  Ku vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je za vraždu už právoplatne odsúdený po schválení dohody o vine a treste. Ku samotnej streľbe sa priznal Miroslav Marček, v prípade je naďalej obžalovaný.

  Údajný objednávateľ Marian Kočner, sprostredkovateľka Alena Zsuzsová a jeden z vykonávateľov Tomáš Szabó a ďalej trvajú na svojej nevine.

   

  - Reklama -