streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaAKTUALIZOVANÉ Haščák na súde priznal, kto bol "čurák", ktorého sa chystal odstaviť....

AKTUALIZOVANÉ Haščák na súde priznal, kto bol “čurák”, ktorého sa chystal odstaviť. O Gorile je ticho

Týždeň po smske mal Marian Kočner na osobnom stretnutí Haščákovi vysvetľovať, že Kyselica komunikuje s exsiskármi Pavlom Forischom, Stanislavom Žiaranom a Jánom Ferancom. Podľa Haščáka vydierali firmu Mecom z portfólia Penty na základe fiktívnej pohľadávky.

„Bolo mi povedané, že s nimi intenzívne komunikuje Kyselica a že komunikuje aj s advokátom Polákom,“ uviedol Haščák. Ten vtedy zastupoval bývalého mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka, ktorý bol jeden z kľúčových svedkov v kauze prípravy vraždy Volzovej.

Haščák mal preto vyzvať Kočnera., aby sa obrátil na Inšpekčnú službu Ministerstva vnútra SR. To, že bolo spomínané stretnutie aj o Forischovi, korešponduje aj s obsahom ich komunikácie v šifrovanej aplikácii Threema. Autenticitu svojimi slovami potvrdil aj Haščák, ktorý priznal, že s Kočnerom komunikoval aj cez Threemu.

Marian Kočner a jeho advokát Marek Para na pojednávaní. Zdroj: TASR

S vysvetlením vulgárnej správy sa do veľkej miery stotožnili aj splnomocnenci poškodených Daniel Lipšic a Roman Kvasnica. Lipšic zároveň dodal, že považuje za dôležitý motív Mariana Kočnera odstaviť Kyselicu z vyšetrovania vraždy Volzovej. Mal tým sledovať ochranu spoluobžalovaného Pavla Ruska v kauze falšovania zmeniek TV Markíza.

Ku Gorile sa vyjadrovať nechce

Jaroslav Haščák sa nechce zároveň vyjadrovať k nahrávke z kauzy Gorila, ani ďalším “živým” prípadom. Odmieta však, že by ku Gorile neposkytol dôveryhodné vysvetlenia už predtým.

Trvá tiež na tom, že v súvislosti s nahrávkou Gorily ho nikto nevydieral. Vo veci údajnej nahrávky bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s obžalovaným Marianom Kočnerom o kauze Gorila už podľa svojich slov vypovedal.

„Nie som v stave sa teraz k tomuto vyjadrovať, práve preto, že prebieha vyšetrovanie,” skonštatoval s tým, že to nie je o vyhýbaní sa odpovediam.

Nahrávku z Gorily označuje Haščák ako údajnú, keďže sa podľa jeho slov nikdy nepotvrdila.

Viaceré redakcie slovenských médií dostali vlani v októbri mailom link na zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila. Spis Gorila zverejnil anonym v decembri 2011, má zachytávať rozhovor medzi spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. Haščák aj Penta autenticitu nahrávky spochybňujú. Nahrávku Gorily našla polícia v dome podnikateľa Kočnera obžalovaného v prípade Kuciakovej vraždy.

Denník N tiež získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s Marianom Kočnerom. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila.

Haščák sa ešte vtedy dištancoval od všetkých “domnelých aktivít”, s ktorými má byť podľa komunikácie spájaný, a odmietol ich.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček.

Marian Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. Ku vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je za vraždu už právoplatne odsúdený po schválení dohody o vine a treste.

Ku samotnej streľbe sa priznal Miroslav Marček, v prípade je naďalej obžalovaný. Údajný objednávateľ Marian Kočner, sprostredkovateľka Alena Zsuzsová a jeden z vykonávateľov Tomáš Szabó naďalej trvajú na svojej nevine.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 02:45 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img